Унга кўра, Қорақалпоғистон Республикаси, Хоразм вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, 24 ва 26 июнда айрим жойларда 13-18 метр/соатгача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 20-25 даража, кундузи 32-37 даража бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, 24 ва 27 июнда айрим жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 22-27 даража, кундузи 24-25 июнда 33-38 даража, 26 июнда 35-40 даража, 27-28 июнда 37-42 даража, 29 июн-1 июлда 34-39 даража бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах, Самарқанд вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, 24 июнда айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. 25 июн-1 июлда ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, 24 июнда айрим жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 24-26 июнда 20-25 даража, 27 июн-1 июлда 22-27 даража, кундузи 24-25 июнда 33-38 даража, 26 июн-1 июлда 35-40 даража бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, 24 ва 27 июнда айрим жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 23-28 даража, кундузи 39-44 даража бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, 24 июнда айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. 25 июн-1 июлда ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 5-10 м/с тезликда эсади, 24 июнда айрим жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 20-25 даража, кундузи 24-25 июнда 33-38 даража, 26 июн-1 июлда 35-40 даража бўлади.
Республиканинг тоғ олди ва тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, вақти-вақти билан қисқа муддатли ёмғир ёғади, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол шарқдан 7-12 м/с тезликда эсади, момақалдироқ пайтида 13-18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 15-20 даража, кундузи 24-29 даража бўлади.

Uzgidromet announced the weather forecast.
According to it, in the Republic of Karakalpakstan and Khorezm regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. Wind from the east at 7-12 m/s, on June 24 and 26 in some places it may increase to 13-18 meters per hour, accompanied by dust storms. Temperature at night 20-25 degrees, daytime 32-37 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. Wind from the east at 7-12 m/s, on June 24 and 27 in some places it may increase to 13-18 m/s, accompanied by dust storms. Temperature at night 22-27 degrees, daytime on June 24-25 33-38 degrees, on June 26 35-40 degrees, on June 27-28 37-42 degrees, on June 29-July 1 34-39 degrees.
In Tashkent, Syrdarya, Jizzakh, Samarkand regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, on June 24 in some places short-term rain and thunderstorms may occur. On June 25-July 1 no precipitation is expected. Wind from the east at 7-12 m/s, on June 24 in some places it may increase to 13-18 m/s, accompanied by dust storms. Temperature at night on June 24-26 20-25 degrees, on June 27-July 1 22-27 degrees, daytime on June 24-25 33-38 degrees, on June 26-July 1 35-40 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, no precipitation is expected. Wind from the east at 7-12 m/s, on June 24 and 27 in some places it may increase to 13-18 m/s, accompanied by dust storms. Temperature at night 23-28 degrees, daytime 39-44 degrees.
In Andijan, Namangan, Fergana regions, the weather will be partly cloudy, variable in some places, on June 24 in some places short-term rain and thunderstorms may occur. On June 25-July 1 no precipitation is expected. Wind from the east at 5-10 m/s, on June 24 in some places it may increase to 13-18 m/s, accompanied by dust storms. Temperature at night 20-25 degrees, daytime on June 24-25 33-38 degrees, on June 26-July 1 35-40 degrees.
In the foothill and mountainous areas of the republic, the weather will be variable, with occasional short-term rain and thunderstorms possible. Wind from the east at 7-12 m/s, during thunderstorms it may increase to 13-18 m/s. Temperature at night 15-20 degrees, daytime 24-29 degrees.