Қамчиқ довонида юк машинаси ва Matiz жарликка тушиб кетди
Қамчиқ довонида юк машинаси тормози ишламай қолиши оқибатида содир бўлган ЙТҲда икки киши ҳалок бўлди. Бу ҳақда “Севимли” телеканали “Замон” информацион дастурида хабар қилинди.
Ҳодиса 31 июль куни соат 16:00 ларда А-373 Тошкент—Ўш автомобиль йўлининг 242 километрида юз берган. Тошкент—водий йўналишида ҳаракатланган юк машинаси бошқарувни йўқотиб, йўл ўртасидаги бетон тўсиққа урилган ва қарама-қарши йўналишга ўтиб кетиб, Cobalt ва Matiz автомобиллари билан тўқнашган.
ЙТҲ оқибатида Matiz ва юк машинаси жарликка тушиб кетган. Икки нафар фуқаро воқеа жойида ҳалок бўлган.
ФВВ қутқарувчилари махсус техникалар ёрдамида ҳар икки автомобилни чуқурликдан олиб чиқиб, вазият оқибатларини бартараф этган.

A traffic accident occurred at the Kamchik Pass due to the failure of a truck’s brakes, resulting in the death of two people. This was reported in the "Zamon" information program on the "Sevimli" TV channel here.
The incident happened on July 31st at around 16:00 on the 242nd kilometer of the A-373 Tashkent—Osh road. The truck, traveling from Tashkent to the valley direction, lost control, crashed into the concrete barrier in the middle of the road, and crossed over to the opposite direction, colliding with Cobalt and Matiz cars.
The traffic accident resulted in the Matiz and the truck falling into a ravine. Two citizens died at the scene.
The Ministry of Emergency Situations rescuers, with the help of special equipment, extracted both vehicles from the depth and mitigated the consequences of the situation.