Президент олтин медални қўлга киритган чемпионларни телефонда табриклади
Таэквондочимиз Улуғбек Рашитов ва боксчимиз Ҳасанбой Дўсматов ғалабаларини Янги Ўзбекистонга бағишлашларини айтдилар.
'Президент олтин медални қўлга киритган чемпионларни телефонда табриклади'ning rasmi
Шавкат Мирзиёев Париж Олимпиадасида ўз вазн тоифаларида барча рақибларини мағлуб этиб, олтин медалларни қўлга киритган ҳамда икки карра олимпия чемпионига айланган таэквондочимиз Улуғбек Рашитов ва боксчимиз Ҳасанбой Дўсматов билан телефон орқали мулоқот қилди. Бу ҳақида Президент матбуот котиби хабар берди.
Давлатимиз раҳбари спортчиларни қизғин табриклаб, терма жамоамиз томонидан бир кун ичида Олимпиаданинг иккита олтин медали қўлга киритилгани Ўзбекистон спорти учун тарихий воқеа бўлганини катта мамнуният билан қайд этди.
Спортчиларнинг дадил ва ишончли чиқишлари, юксак маҳорати ва мардлиги чинакам қаҳрамонлик намунаси бўлгани, Янги Ўзбекистоннинг ёшлари нималарга қодир эканини кўрсатгани, халқимизга улкан куч ва ғурур бағишлаганини таъкидлади. Мураббийлари, ота-онаси ва яқинларига миннатдорлик билдирди.
Улуғбек Рашитов ва Ҳасанбой Дўсматов алоҳида эътибор ва юксак ишонч, спортчиларга барча шароитлар яратилгани учун давлатимиз раҳбарига ташаккур изҳор этиб, ғалабаларини Янги Ўзбекистонга бағишлашларини айтдилар.

The President congratulated the champions who had won the gold medals over the phone.
Our taekwondo athlete Ulugbek Rashitov and our boxer Hasanboy Dusmatov said they dedicate their victories to the New Uzbekistan, paying attention to the delivery of the sentence and punctuation marks.
Image of 'The President congratulated the champions who had won the gold medals over the phone.'
Shavkat Mirziyoyev had a telephone conversation with our taekwondo athlete Ulugbek Rashitov and our boxer Hasanboy Dusmatov, who defeated all their opponents in their weight categories and won gold medals, becoming two-time Olympic champions at the Paris Olympics. The President's press secretary reported this.
The leader of our state warmly congratulated the athletes, noting with great pleasure that winning two Olympic gold medals in one day is a historic event for Uzbekistan's sports.
He highlighted that the confident and strong performances, high skill, and bravery of the athletes are a true example of heroism, demonstrating what the youth of New Uzbekistan are capable of achieving, and bringing great strength and pride to our people. He expressed his gratitude to their coaches, parents, and loved ones.
Ulugbek Rashitov and Hasanboy Dusmatov expressed their gratitude to the leader of our state for the special attention and high confidence, and for providing all the necessary conditions for the athletes, dedicating their victories to New Uzbekistan.