Олимлар янги технология устида ишлашмоқда.
Уларнинг фикрича, сунъий интеллект ва инсон интеллекти бирлашиши одамларнинг узоқ умр кўришига олиб келиши мумкин. Бу ҳақда zamon.uz хабар берди.
Мутахассислар инсониятни ривожланишнинг янги даражасига олиб чиқадиган ва умр кўриш давомийлигини сезиларли даражада оширадиган технологияни яратиш устида узоқ вақтдан бери тажриба олиб боришмоқда.
2045 йилга бориб, мияга киритилган нано-ботлар ёрдамида одамлар ўзларининг ақл-идрокларини миллион марта ошириши мумкинлиги айтилмоқда.
Баъзи олимларнинг фикрига кўра, инсон ва сунъий интеллектнинг бундай бирлашиши ҳақиқатан ҳам муқаррар ва бу тиббиётда мисли кўрилмаган ютуқларга олиб келади.
2030 йилларнинг бошига келиб одамларнинг умр кўриш давомийлигини босқичма-босқич оширишга ёрдам берадиган технологиялар устида иш олиб борилади. Лекин бу инсониятнинг абадий ҳаётга эга бўлишига кафолат бермайди.

In their opinion, the integration of artificial intelligence and human intellect could lead to humans living longer lives. zamon.uz reported this.
Experts have been experimenting for a long time on creating technology that will take humanity to a new level of development and significantly increase life expectancy.
By 2045, it is said that with the help of nano-bots inserted into the brain, people could increase their intellect a million times.
According to some scientists, such a fusion of human and artificial intelligence is indeed inevitable and will lead to unprecedented achievements in medicine.
By the early 2030s, work will be conducted on technologies that help gradually increase human lifespan. However, this does not guarantee eternal life for humanity.