Бугун баъзи жойларда ёмғирли об-ҳаво кузатилади
Республика Гидрометеорология хизмати агентлигининг хабар беришича, 7 сентябрь куни Тошкент шаҳрида ҳаво бироз булутли, вақти-вақти билан ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол ғарбдан 5-10 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 12-14°, кундузи 24-26° бўлади.
Қорақалпоғистон республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади. Ҳарорат кечаси 8-13°,  кундузи 20-25° бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гачакучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар биланкузатилиши мумкин. Ҳарорат  кечаси 10-15°, кундузи 22-27° бўлади.
Тошкент, Сирдарё, Жиззах, Самарқанд вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат  кечаси 10-15°, кундузи 22-27° бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат  кечаси 14-19°, кундузи 25-30° бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво бироз булутли, баъзи жойларда ўзгарувчан бўлади, кечаси ва эрталаб айрим жойларда бироз қисқамуддатли ёмғир ёғиши мумкин. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади, баъзи жойларда 13-18 м/с гачакучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси  10-15°, кундузи 22-27° бўлади.
Республиканинг тоғ олди ва тоғли ҳудудларида ҳаво бироз булутли бўлади, қисқа муддатли ёмғирёғиши мумкин, баланд тоғларда қорга айланишимумкин. Шамол ғарбдан 7-12 м/с тезликда эсади.  Ҳарорат кечаси 10-15°, кундузи 15-20° бўлади.

According to the report of the Republic Hydrometeorology Service, on September 7, the weather in Tashkent city will be partly cloudy, changing from time to time, with no precipitation expected. The wind will blow from the west at 5-10 m/s. The temperature will be 12-14° at night and 24-26° during the day.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be partly cloudy, changing in some places, with no precipitation expected. The wind will blow from the west at 7-12 m/s. The temperature will be 8-13° at night, and 20-25° during the day.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be partly cloudy, changing in some places, with no precipitation expected. The wind will blow from the west at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some places, with possible dust storms in certain areas. The temperature will be 10-15° at night and 22-27° during the day.
In Tashkent, Sirdaryo, Jizzakh, and Samarkand regions, the weather will be partly cloudy, changing in some places, with no precipitation expected. The wind will blow from the west at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some places, with possible dust storms in certain areas. The temperature will be 10-15° at night, and 22-27° during the day.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be partly cloudy, changing in some places, with no precipitation expected. The wind will blow from the west at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some places, with possible dust storms in certain areas. The temperature will be 14-19° at night, and 25-30° during the day.
In Andijan, Namangan, Fergana regions, the weather will be partly cloudy, changing in some places, with light, short-duration rain possible at night and in the morning in some areas. The wind will blow from the west at 7-12 m/s, increasing to 13-18 m/s in some places. The temperature at night will be 10-15°, and 22-27° during the day.
In the foothills and mountainous areas of the republic, the weather will be partly cloudy, with short-duration rain possible, turning into snow in the high mountains. The wind will blow from the west at 7-12 m/s. The temperature at night will be 10-15°, and 15-20° during the day.