Россиядаги ўрмондан ўзбекистонлик эркакнинг жасади топилди
Москва вилоятида Ўзбекистондан келган мигрантни ўрмонда унутиб қолдирган икки полициячи судланади. Эркакнинг жасади бир неча ойдан кейин топилди. Бу ҳақда Mash хабар берди.
Шу йил май ойида ҳуқуқ-тартибот идоралари ходимлари 45 ёшли мигрантни маст ҳолда қўлга олиб, Дуброво ва Загряжская қишлоқлари орасидаги ўрмонга "ўзига келиши учун" ташлаб кетишган. Таъкидланишича, улар мигрантни олиб кетиш учун қайтиб келишмаган, оқибатда у ўрмонда адашиб қолган.
Шундан сўнг, Ўзбекистон фуқаросининг яқинлари уни қидирувга берган. Унинг қолдиқлари фақат сентябрь ойида топилган – уни ҳайвонлар еб кетган.
Жабрланувчини охирги бўлиб кўрган кичик лейтенант ва катта сержант қўлга олинган. Полиция ходимлари ишдан бўшатилгани ва ваколатларини суиистеъмол қилгани учун судга тортилишни режалаштирилгани таъкидланмоқда.

Two policemen will be tried for leaving a migrant from Uzbekistan in the forest in the Moscow region. The man's body was found several months later. This was reported by Mash.
In May of this year, law enforcement officers arrested a 45-year-old migrant while he was drunk and left him in a forest between Dubrovo and Zagryazhskaya villages "to sober up." It is noted that they did not return to pick up the migrant, as a result, he got lost in the forest.
After that, relatives of the Uzbekistan citizen filed a missing persons report. His remains were only found in September – he had been eaten by animals.
A junior lieutenant and a senior sergeant who last saw the victim have been arrested. It is emphasized that police officers have been dismissed from their positions and are planned to be prosecuted for abusing their powers.