Арманистон Европа Иттифоқи билан визасиз режимга тайёрланмоқда
Ереван ва Брюссел ўртасида визани либераллаштириш бўйича музокаралар Европа комиссияси вице-президенти Маргаритис Схинас воситачилигида бошланди. Бу ҳақида zamon.uz хабар бермоқда.
Схинас 9 cентябрь куни Ереванга ташриф буюрди. Схинас Арманистоннинг Европа Иттифоқи билан визасиз режимни жорий қилиш бўйича мулоқоти бошланишини "тарихий воқеа" деб атади.
Бироқ Арманистоннинг Европа Иттифоқи билан визасиз режимни жорий қилиш йўли қуйидаги шартлар билан ҳаракатланиш соҳасидаги муҳим ислоҳотлар орқали ётади: коррупцияга қарши кураш, саёҳат ҳужжатлари хавфсизлиги, чегара назорати, миграция ва ҳаракатланиш эркинлигининг асосий ҳуқуқларини ҳурмат қилиш.

Yerevan and Brussels have begun negotiations on visa liberalization between Vice-President Margaritis Schinas mediating. This was reported by zamon.uz here.
Schinas visited Yerevan on September 9th. Schinas Armenia's initiation of dialogue with the European Union to implement a visa-free regime was called a "historic event".
However, Armenia's path to implementing a visa-free regime with the European Union is through major reforms in the areas of combating corruption, security of travel documents, border control, migration, and respecting fundamental rights of movement and freedom.