Собиқ вазир Бехзод Мусаев Ташқи меҳнат миграцияси агентлиги раҳбар этиб тайинланади
Айни пайтда ўтказилаётган йиғилишда Давлатимиз раҳбари мамлакатимиз олдида ташқи меҳнат миграцияси соҳасида очилаётган улкан имкониятларни тўлиқ ишга солиш зарурлигини таъкидлаган.
Шу муносабат билан Ташқи меҳнат миграцияси агентлиги Ҳукумат бўйсунувига ўтказилади ва Бехзод Мусаев унга раҳбар этиб тайинланади.
Агентликка фуқароларимизнинг хориждаги юқори даромадли меҳнат бозорларига кириши бўйича бошланган ишларни жадаллаштириш топширилди. Ҳокимлар ва хориждаги дипломатик ваколатхоналар хорижда меҳнат қилаётган юртдошларимиз тақдири учун агентлик билан тенгма-тенг жавобгар бўлиши белгиланди.

At the current meeting, our State leader emphasized the necessity of fully utilizing the enormous opportunities opening up in the field of external labor migration for our country. highlighted.
In this regard, the External Labour Migration Agency will be transferred under the government's control, and Behzod Musaev is appointed as its head.
The Agency was tasked with accelerating the ongoing work regarding the entry of our citizens into high-income foreign labor markets. It has been designated that governors and diplomatic missions abroad are equally responsible with the agency for the fate of our compatriots working abroad.