Ўзбекистонга олиб кирилаётган пневматик қуроллар ва 2,7 минг дона ўқ тўхтатиб қолинди
Транспорт воситасининг олд томонидаги ўриндиқ орасига вазни салкам 3 кг бўлган ов милтиғи ўқининг капсулаларини хуфиёна тарзда яшириб олиб ўтишга уриниш ҳолатлари фош этилди.
'Ўзбекистонга олиб кирилаётган пневматик қуроллар ва 2,7 минг дона ўқ тўхтатиб қолинди'ning rasmi
Қорақалпоғистонда жойлашган "Довут-ота" чегара божхона постидан ноқонуний олиб ўтилаётган пневматик қуроллар ва ўқлар фош этилган. Бу ҳақда республика божхона бошқармаси хабар бермоқда.
Маълум қилинишича, "Довут-ота" чегара божхона пости орқали Россиядан кириб келган курьерлик жўнатмалари божхона кўригидан ўтказилганида йўловчи томонидан 4,5 мм пневматик тўппонча, тозалаш учун мўлжалланган анжом, 2 дона газбаллон, 2 дона ўқдон ва 700 дона пневматик қурол учун ўқларни ҳеч қандай ҳужжатларсиз олиб келинаётгани аниқланган.
Бундан ташқари, қўшни давлатдан мамлакатимизга кириб келган фуқаронинг қўл юкларидан 1 дона газбаллонли тўппонча, 11 дона газбаллон, 1 дона ўқдон, 1 дона пневматик тўппонча учун ғилоф ва 2000 дона пневматик тўппонча учун темир шарикли ўқлар борлиги маълум бўлган.

Pneumatic weapons being imported to Uzbekistan and 2,700 bullets were seized.
Cases were exposed where attempts were made to clandestinely smuggle cartridges of a hunting rifle, weighing almost 3 kg, by hiding them between the seats in the front of the vehicle.
Image of 'Pneumatic weapons being imported to Uzbekistan and 2,700 bullets were seized.'
Pneumatic weapons and bullets being illegally transported through the "Dovut-ota" border customs post located in Karakalpakstan have been exposed. The republic's customs department reports this.
It was revealed during the customs inspection of courier parcels entering through the "Dovut-ota" border customs post from Russia, that a passenger was carrying a 4.5 mm pneumatic pistol, equipment intended for cleaning, 2 gas cartridges, 2 magazines, and 700 bullets for pneumatic weapons without any documents.
Furthermore, it was discovered that a citizen entering our country from a neighboring state was carrying in their hand luggage one gas cartridge pistol, 11 gas cartridges, one magazine, one cover for a pneumatic pistol, and 2000 metallic ball bullets for a pneumatic pistol.