Президент томонидан имзоланган Қонун билан айрим қонун ҳужжатларга ўзгартириш ва қўшимчалар киритилди.
Қонунга кўра, Ер кодексига ва бошқа қонунларга ижарага олувчи томонидан ижарага олинган қишлоқ хўжалигига мўлжалланган ер участкаларига бўлган ўз ҳуқуқлари ва мажбуриятлари ер участкасидан фойдаланиш мақсадлари ўзгартирилмаган ҳолда бошқа шахсга ўтказилиши (қайта ижарага берилиши) мумкинлигини назарда тутувчи ўзгартириш ва қўшимчалар киритилмоқда.
Шунингдек, қишлоқ хўжалигига мўлжалланган ер участкаларини ижарага беришда очиқ электрон танлов ўрнига электрон онлайн-аукционлар жорий этилиши белгиланмоқда.
Бундан ташқари, энг яхши таклифни танлаб олиш йўли билан аниқланадиган йирик инвестиция лойиҳасини амалга оширувчи жисмоний ва юридик шахсларга ер участкаларини тўғридан-тўғри ижарага беришда ижарага олувчи томонидан Давлат бюджетига маблағлар тўланиши назарда тутилмоқда.

In relationships, equality and transparency will be ensured.
With the Law signed by the President, amendments and supplements were made to certain legislative documents.
According to the law, amendments and supplements are being made that envision the possibility for lessees of agricultural land plots designated for agriculture, according to the Land Code and other laws, to transfer their rights and obligations to another person without changing the intended use of the land plot (subleasing).
Furthermore, it is being established that the leasing of agricultural land plots will replace open electronic bidding with online electronic auctions.
Additionally, it is envisaged that direct leasing of land plots to individuals and legal entities implementing major investment projects, determined by selecting the best proposal, will involve payments to the State budget by the lessee.