Ўзбекистон Президенти Саудия Арабистонига етиб борди
Бугун Ўзбекистон етакчиси иштирок этадиган саммитда Ғазо ва Ливандаги кескинликни тез фурсатда камайтириш, можарони сиёсий-дипломатик йўл билан ҳал этиш масалалари кўриб чиқилади.
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 11 ноябрь куни амалий ташриф билан Ар-Риёд шаҳрига борди.
Подшоҳ Холид номидаги халқаро аэропортда давлатимиз раҳбарини Ар-Риёд вилояти раҳбарияти – шаҳзода Муҳаммад бин Абдураҳмон бин Абдулазиз ва бошқа расмий шахслар кутиб олди.
Бугун Ўзбекистон етакчиси навбатдан ташқари Араб-ислом саммитида иштирок этади.
Тадбир кун тартибига мувофиқ, Ғазо ва Ливандаги кескинликни тез фурсатда камайтириш, можарони сиёсий-дипломатик йўл билан ҳал этиш масалалари кўриб чиқилади.

The President of Uzbekistan arrived in Saudi Arabia.
Today, at the summit with the participation of the leader of Uzbekistan, issues of rapidly reducing tensions in Gaza and Lebanon, and resolving the conflict through political-diplomatic means will be discussed.
The President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, went on a working visit to Riyadh on November 11.
At King Khalid International Airport, the leader of our state was welcomed by the leadership of the Riyadh region – Prince Muhammad bin Abdulrahman bin Abdulaziz and other officials.
Today, the leader of Uzbekistan will participate in an extraordinary Arab-Islamic summit.
According to the agenda of the event, issues such as rapidly reducing the tension in Gaza and Lebanon and resolving the conflict through political-diplomatic means will be considered.