Тошкентда қалбаки 1 400 АҚШ долларини банкоматдан алмаштирган шахслар ушланди
Банкоматдан жами 28 дона 50 АҚШ долларлик қалбаки купюраларни миллий валюта сўмга айирбошлаб олганликлари аниқланган.
'Тошкентда қалбаки 1 400 АҚШ долларини банкоматдан алмаштирган шахслар ушланди'ning rasmi
Тошкент шаҳрида қалбаки 1 400 АҚШ долларини банкоматдан алмаштирган шахслар ушланди. Бу ҳақда Бош прокуратура ҳузуридаги Департамент хабар қилди.
Департаментнинг Тошкент шаҳар бошқармаси томонидан “Ипак Йўли” АИТБ Чилонзор филиалининг мурожаатига асосан ўтказилган терговга қадар текширувда фуқаролар Т.Т. (муқаддам судланган), Н.О., ва А.Ш. ушбу банк филиалига тегишли банкоматдан жами 28 дона 50 АҚШ долларлик қалбаки купюраларни миллий валюта сўмга айирбошлаб олганликлари аниқланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 176-моддаси (қалбаки пул, акциз маркаси ёки қимматли қоғозлар ясаш, уларни ўтказиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.

Individuals who exchanged counterfeit 1,400 US dollars at an ATM in Tashkent have been detained. This was reported by the Department under the Prosecutor General's Office.
The pre-investigation check conducted by the Tashkent city department of the Department, based on a complaint from the "Silk Road" JSCB Chilonzor branch, has found that citizens T.T. (previously convicted), N.O., and A.Sh. had exchanged a total of 28 counterfeit 50 US dollar bills for the national currency, som, at this bank's ATM.
A criminal case has been initiated under Article 176 of the Criminal Code (forgery of money, excise stamps, or valuable securities, their disposal) concerning this matter, and investigative actions are underway.