Самарқандда имтиёзли нархдаги кўмирни сотаётган омбор мудири ва қоровул ушланди
Эҳтиёжманд оилаларга имтиёзли нархда сотилиши керак бўлган 50 тонна кўмирни 37,5 млн сўмга сотаётган бўлишган.
'Самарқандда имтиёзли нархдаги кўмирни сотаётган омбор мудири ва қоровул ушланди'ning rasmi
Самарқанд вилоятида имтиёзли нархларда тарқатилиши лозим бўлган 50 тонна кўмирни сотаётган омбор мудири ва қоровули ушланди. Бу ҳақда Бош прокуратура ҳузуридаги Департамент хабар қилди.
Департаментнинг Самарқанд вилояти бошқармаси ва ДХХ ходимлари ҳамкорлигида ўтказилган тезкор тадбирда “Кўмиртаъминот” МЧЖнинг Самарқанд филиали “Мароқанд” кўмир омбори мудири Ж.П сохта ҳужжатларни расмийлаштириб, эҳтиёжманд оилаларга имтиёзли нархларда тарқатилиши лозим бўлган 50 тонна кўмирни фуқаро А.А.га 37,5 млн сўмга сотишга келишиб, шундан 13,2 тонна кўмирни омбор қоровули Х.Ж. ёрдамида етказиб бериб, келишилган пуллар ҳисобидан 28 млн сўмни олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 25, 167-моддаси (ўзлаштириш ёки растрата йўли билан талон-торож қилиш) ва 228-моддаси (ҳужжатлар, штамплар, муҳрлар, бланкалар тайёрлаш, уларни қалбакилаштириш, сотиш ёки улардан фойдаланиш) билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари ўтказилмоқда.

The warehouse manager and security guard selling coal at a discounted price were arrested in Samarkand.
They have been selling 50 tons of coal, which was supposed to be sold at a discounted price to needy families, for 37.5 million soum.
Image of 'The warehouse manager and security guard selling coal at a discounted price were arrested in Samarkand.'
The warehouse manager and the guard selling 50 tons of coal, which were supposed to be distributed at subsidized prices in the Samarqand region, have been detained. The Department under the Prosecutor General's Office reported this.
The rapid operation carried out by the Samarqand regional administration of the Department and employees of the SSS in collaboration identified that the director of the Samarqand branch of “Coal Supply” LLC, J.P., by formalizing fake documents, agreed to sell 50 tons of coal, which were supposed to be distributed to needy families at subsidized prices, to citizen A.A. for 37.5 million sums. During the delivery of 13.2 tons of coal with the help of the warehouse guard X.J., they were caught red-handed receiving 28 million sums of the agreed money.
Regarding this case, criminal proceedings have been initiated under Article 25, 167 (embezzlement or misappropriation through fraud) and Article 228 (forgery, sale, or use of forged documents, stamps, seals, and forms) of the Criminal Code, and investigative actions are being carried out.