Трампнинг бўлажак миллий хавфсизлик бўйича маслаҳатчиси Майк Волтц ўз режалари билан ўртоқлашди.
АҚШ Путинни музокаралар столига ўтиришга мажбурлашни билади - Трампнинг бўлажак миллий хавфсизлик бўйича маслаҳатчиси Майк Волтц ўз режалари билан ўртоқлашди.
Сайланган президент Дональд Трампнинг маслаҳатчиси, конгрессмен Майк Волтц АВС NEWS’га берган интервьюсида айтишича, Трамп муайян қадамлар ташлашга тайёр.
Масалан, Путинни музокаралар столига ўтқизиш учун Украинага узоқ масофага зарба берувчи қуролларга етказиб беришга чекловларни олиб ташлаши мумкин. Маслаҳатчи қайси қуролга ишора қилинаётгани номаълум. Бўлажак маслаҳатчи ҳеч қандай маълумот бермаган.
Валс Путинга таъсир қилишнинг бошқа воситалари қаторида энергетик санкцияларини ҳам санаб ўтди. Aгар улар жорий қилинса, Украина янада кучлироқ бўлади, Путин эса кўпроқ муаммоларга дуч келади.
Украинанинг дезинформацияга қарши кураш маркази раҳбари Aндрей Коваленко бу каби баёнотларга ижобий жавоб берди. Унинг фикрича, узоқ масофали қуроллар ва энергетик санкциялари Путин режимини тугатади. Ҳозир Путин илдизи кичкина танаси катта дарахтга ўхшаб қолган. У баҳайбат кўринсада уни йўқ қилиш осон.
"Украина учун узоқ масофага учувчи қуролларга нисбатан чекловларни олиб ташлаш, Россияга қарши энергетик санкцияларни янада кучайтириш -AҚШдан берилган ажойиб сигналлар бўлиб, бу Путин режимининг илдизига зарба лой беради, деб ёзган Aндрей Коваленко.
AҚШнинг янги сайланган президенти ва Россия етакчиси ўртасидаги учрашувга ҳозирдан тайёргарлик кўрилмоқда. Бироқ, бу қачон содир бўлиши номаълум. Бундан ташқари, яқин кунлар ичида улар телефонда гаплашишлари ҳам мумкин..
AҚШнинг сайланган президенти Украинанинг 1991 йил чегараларида бўлган ерларини қайтариб олиши ҳақидаги сценарийни реал эмас деб ҳисоблайди. Трампиннг фикрича, бу уруш дипломатик йўллар билан тугатилиши керак.

Trump can force Putin into negotiations.
The US knows how to force Putin to the negotiating table - Trump's upcoming national security advisor, Mike Waltz, shared his plans.
Elected president Donald Trump's advisor, congressman Mike Waltz, in an interview given to ABC NEWS, says that Trump is ready to take certain steps. Ready.
For instance, to get Putin to the negotiating table, he could lift restrictions on delivering long-range weapons to Ukraine. The advisor did not specify which weapon he was referring to. The future advisor did not provide any information.
Waltz listed energy sanctions as another means of influencing Putin. If they are implemented, Ukraine would become stronger, and Putin would face more problems.
The head of Ukraine's Center for Countering Disinformation, Andriy Kovalenko, responded positively to such statements. In his view, long-range weapons and energy sanctions will end the Putin regime. Currently, Putin is like a tree with a small root but a large trunk. Although it may seem intimidating, it is easy to destroy. Easy.
"Lifting restrictions on long-range missiles for Ukraine, intensifying energy sanctions against Russia are wonderful signals from the US, which will hit the roots of the Putin regime," wrote Andriy Kovalenko.
Preparations for a meeting between the newly elected president of the USA and the leader of Russia are already underway. However, when this will take place is unknown. Furthermore, they might also talk over the phone in the coming days.
The newly elected president of the USA does not consider the scenario of Ukraine regaining territories within its 1991 borders realistic. According to Trump, this war should be ended through diplomatic means.