Тошкентда шифокорлар беморнинг яқинлари томонидан калтакланди
Қайд этилишича, бемор йигит дўстлари билан шифохонага борган. Шундан сўнг, беморнинг дўстлари ва шифокорлар ўртасида келишмовчилик юзага келган. Аниқланишича, уч нафар судланувчи йигитлар тиббиёт ходимларини урган ва уларга турли даражада тан жароҳатлари етказган.
Жиноят ишлари бўйича Шайхонтоҳур туман суди тиббиёт ходимларига қўл кўтарган шахсларга нисбатан суд ҳукмини эълон қилди. Судланувчилар Жиноят Кодекси 277-моддаси учинчи қисмининг “а” бандида назарда тутилган жиноятни содир этганликда айбланди.
Ушбу моддага биноан, ҳар бирига уч йил озодликдан маҳрум қилиш жазоси тайинланди. Тайинланган жазо манзилли колонияга ўтказилиши белгиланди.

Doctors were beaten in Tashkent. This was reported in the "Millar" news program.
It was noted that a patient along with his friends went to the hospital. Subsequently, a conflict arose between the patient's friends and the doctors. It was determined that three accused young men assaulted the medical staff and caused them various degrees of bodily injuries.
The criminal court of Shaykhontohur district announced the verdict against the individuals who attacked the medical staff. The accused were found guilty of committing the crime specified in part "a" of Article 277, third part, of the Criminal Code.
According to this article, each of them was sentenced to three years of deprivation of liberty. The imposed sentence specifies transfer to a penal colony.