Туркияда яна меҳмонхона ёнди
Туркиянинг Анталья вилоятидаги Алания шаҳрида қурилиш бўлаётган меҳмонхона биносида ёнғин чиқди. Аланга бошланганидан икки соат ўтиб тўлиқ ўчирилган. Бу ҳақда “Anadolu” хабар берди.
Ҳудуд губернатори Фотиҳ Уркмезернинг билдиришича, ҳодиса жойида бўлган барча ишчилар хавфсиз тарзда қутқарилган. Ёнғин 12 қаватли, икки блокдан иборат бинода юзага келган. Бунгача мазкур бино меҳмонхона ва резиденция сифатида ишлатилган, аммо айни вақтда реконструкция қилинаётган бўлган.
“Ҳалок бўлганлар йўқ, 4 киши қутқарилди. Уч киши тутун сабабли зарар кўрган. Уларнинг аҳволи қониқарли деб баҳоланмоқда. Атрофдаги биноларга хавф туғилмади. У ердаги одамларни эвакуация қилишга зарурат бўлмади”, деди губернатор.
Маълум бўлишича, биринчи бўлиб маҳаллий аҳоли ёрдамга келиб, ёнғинни ўчиришга уринган. Воқеа жойига ёнғин ўчириш бўлинмалари тезкорлик билан етиб борган ва икки соат ичида ёнғинни қуршаб олиб, тўлиқ ўчирган. Юқори қаватларда қолган одамларни қутқариш учун кўтарма кран ишлатилган. Ёнғин сабаблари аниқланмоқда.

The fire occurred in a building consisting of 12 floors and two blocks.
A fire broke out in a hotel building under construction in the city of Alanya in the province of Antalya, Turkey. The blaze was completely extinguished two hours after it began. "Anadolu" reported on this.reported.
According to Governor Fotiḥ Urkmezer, all workers at the site were safely rescued. The fire occurred in a 12-story building consisting of two blocks. Previously, the building was used as a hotel and residence but was being renovated at the time.
“No fatalities, 4 people were rescued. Three people were affected by smoke. Their condition is considered satisfactory. Surrounding buildings were not endangered. There was no need to evacuate people in the area,” the governor said.
It is reported that local residents were the first to help and attempted to extinguish the fire. Firefighting teams promptly arrived at the scene and surrounded and completely extinguished the fire within two hours. A crane was used to rescue people trapped on higher floors. The causes of the fire are being investigated.