Президент "Лукойл" компанияси асосчиси Вагит Алекперовни қабул қилди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 30 январь куни "Лукойл" компанияси асосчиси Вагит Алекперовни қабул қилди.
Учрашувда Россиянинг етакчи нефть-газ компаниясининг Ўзбекистон энергетика соҳасидаги лойиҳаларини амалга ошириш билан боғлиқ масалалар кўриб чиқилди. Геология-қидирув ишларини олиб бориш ва истиқболли углеводород конларини ўзлаштириш, инфратузилмани модернизация қилиш ва нефть маҳсулотларини чакана сотиш тизимини ривожлантириш шулар жумласидан.
Компаниянинг мамлакатимиздаги фаолиятини кенгайтириш режалари юзасидан фикр алмашилди. Мутахассисларни тайёрлаш ва ишга жойлаштириш, ижтимоий аҳамиятга молик дастурларни амалга ошириш масалаларига алоҳида эътибор қаратилди.

The President of the Republic of Uzbekistan, Shavkat Mirziyoyev, received the founder of the "Lukoil" company, Vagit Alekperov, on January 30 .
The meeting discussed issues related to the implementation of projects in the energy sector of Uzbekistan by Russia's leading oil and gas company. This included carrying out geological exploration works, developing promising hydrocarbon fields, modernizing infrastructure, and developing the retail system of oil products.
Discussions were held on plans to expand the company's activities in our country. Special attention was given to training specialists and their employment, and the implementation of socially significant programs.