Душанбадан ҳароратнинг кескин пасайиши кутилмоқда
"Ўзгидромет" маркази хабарига кўра, 24-27 февраль кунлари Ўзбекистон ҳудудига нам ва совуқ ҳаво массалари кириб келади. Ушбу кунлари республика бўйича об-ҳавонинг кескин ўзгариши кутилмоқда.
24-27 февраль кунлари республика бўйича вақти-вақти билан ёғингарчилик, баъзи жойларда кучли (ёмғир ёғади, 25-27 февралда қорга айланади) бўлади. Шимолда вақти-вақти билан қор ёғади.
Айрим жойларда шамол тезлиги 15-20 м/с гача, баъзида 23-25 м/с гача кучайиши мумкин.
26-27 февраль кунларига келиб, ҳаво ҳарорати кечалари 0-5 даража совуққача, шимолда 6-9 даража совуққача, кундуз кунлари 0-5 даража илиққача пасаяди.

A sharp drop in temperature is expected from Monday.
According to the report from the "Uzhydromet" center, wet and cold air masses will enter the territory of Uzbekistan from February 24 to 27. A sharp change in weather is expected in the republic during these days.
From February 24 to 27, there will be intermittent precipitation across the republic, with some areas experiencing heavy rain (turning to snow on February 25-27). Snow will fall intermittently in the north.
In some places, wind speed may increase up to 15-20 m/s, and sometimes up to 23-25 m/s.
By February 26-27, the temperature will drop to 0-5 degrees Celsius below zero at night, up to 6-9 degrees below zero in the north, and during the day, it will rise to 0-5 degrees Celsius above zero.