Ўзбекистонда 1 мартдан ов мавсуми ёпилади
Ўзбекистон Республикасининг 2020 йил 8 июлдаги «Ов қилиш ва овчилик хўжалиги тўғрисида»ги 627-сонли Қонунига мувофиқ, жорий йилнинг 1 мартидан 15 августга қадар ов мавсуми ёпилади. Бу ҳақда Экология вазирлиги хабар қилди.
Маълум қилинишича, бу вақтда ёввойи ҳайвонлар ва қушларни овлаш қатъий тақиқланади.
Қайд этилишича, ов қоидаларини бузиш, хусусан, тақиқланган даврда ов қилиш қонунчиликка кўра қатъий жавобгарликка сабаб бўлади.
Экология, атроф-муҳитни муҳофаза қилиш ва иқлим ўзгариши вазирлиги юртдошларимиздан ов мавсуми тугаган даврда табиатга янада эҳтиёткорона муносабатда бўлишларини сўрайди.
Шунингдек, ноқонуний ов билан боғлиқ ҳолатларга дуч келсангиз, вазирликнинг 1157, 1207, (71) 207-11-07 ва (71) 207-11-08 телефон рақамлари, эcоговуз_бот телеграм боти орқали ёки тегишли ҳудудий бошқармаларга мурожаат қилинг!

In Uzbekistan, the hunting season closes on March 1.
According to the Law No. 627 of the Republic of Uzbekistan on Hunting and Hunting Economy dated July 8, 2020, the hunting season is closed from March 1 to August 15 this year. The Ministry of Ecology announced this.
It is reported that during this time, hunting wild animals and birds is strictly prohibited.
It is noted that violating hunting regulations, especially hunting during the prohibited period, will result in strict liability according to the law.
The Ministry of Ecology, Environmental Protection, and Climate Change asks our citizens to be more careful with nature after the hunting season has ended.
Also, if you encounter illegal hunting activities, contact the Ministry through the phone numbers 1157, 1207, (71) 207-11-07 and (71) 207-11-08, the ecogovuz_bot Telegram bot, or the relevant regional departments!