Миллий гвардияда катта лейтенант ва подполковник пора олган вақтида ушланди
Улар фуқароларни Миллий гвардия тизимига ишга киритиб қўйиш эвазига катта миқдорда пул талаб қилган.
'Миллий гвардияда катта лейтенант ва подполковник пора олган вақтида ушланди'ning rasmi
Коррупцияга қарши курашиш доирасида ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ходимлари томонидан олиб борилган тезкор-қидирув тадбирлари натижасида қонунбузилиш ҳолатлари фош этилди.
Жумладан, Миллий гвардиянинг Тошкент шаҳар Қўриқлаш бошқармаси Олмазор тумани бўлими отряд командири катта лейтенат Т.А. 1980 й.т. фуқаронинг ишончига кириб, юқори лавозимда ишловчи ҳамкасблари орқали унинг танишини Миллий гвардия тизимига ишга киритиб қўйиш эвазига М.Улуғбек туманидаги “Экобозор” савдо мажмуаси автотураргоҳида 5500 АҚШ доллари олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланди.
Тошкент вилоятининг Ўртачирчиқ туманида ўтказилган тезкор тадбирда эса Миллий гвардиянинг Қўриқлаш бош бошқармасига қарашли соғломлаштириш оромгоҳи раҳбари подполковник А.Р. хизмат мавқеидан фойдаланган ҳолда, 1989 й.т. фуқарони ишончига кириб, ўзининг ваколатли танишлари ёрдамида уни Миллий гвардиянинг Тошкент вилоятидаги қўриқлаш бўлинмаларидан бирига ишга жойлаштириб қўйиш эвазига 1500 АҚШ доллари олган вақтида ушланди.
Ҳозирда мазкур шахсларга нисбатан Жиноят Кодексининг 168-моддаси ва 28,211-моддаси билан жиноят ишлари қўзғатилиб, қамоқ эҳтиёт чораси қўлланилди. Тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

During the bribery act, a senior lieutenant and a lieutenant colonel were detained in the National Guard.
They demanded a large amount of money in exchange for employing citizens in the National Guard system.
Image of 'During the bribery act, a senior lieutenant and a lieutenant colonel were detained in the National Guard.'
As part of the fight against corruption, law enforcement officers conducted operational search activities that exposed violations of the law.
In particular, the commander of the squad of the Tashkent city Protection Department of the National Guard, senior lieutenant T.A., born in 1980, was caught in the act with material evidence when he took 5500 US dollars at the "Ekobozor" shopping complex's parking lot in M.Ulugbek district in exchange for securing a job in the National Guard system for an acquaintance through his high-ranking colleagues, exploiting the trust of a citizen.
During an operational activity held in the Urtachirchik district of Tashkent region, the head of the National Guard's Protection Main Department's health camp, lieutenant colonel A.R., born in 1989, was detained while receiving 1500 US dollars in exchange for placing a citizen in one of the National Guard's protection units in Tashkent region with the help of his authoritative acquaintances, exploiting his service position and the citizen's trust.
Currently, criminal cases have been initiated against these individuals under Article 168 and Articles 28,211 of the Criminal Code, and pretrial detention has been applied as a preventive measure. Investigative actions are underway.