Канадада Марк Карни Жастин Трюдонинг ўрнини эгаллади
Ҳукуматнинг янги раҳбари ҳам мамлакатнинг Қўшма Штатларга қўшилишига қарши ва ўзидан олдинги каби Украинани қўллаб-қувватлаш тарафдори.
'Канадада Марк Карни Жастин Трюдонинг ўрнини эгаллади'ning rasmi
Канадада давлат раҳбари ўзгарди. Марк Карни Канаданинг ҳукмрон Либерал партияси янги раҳбари этиб сайланди.
Англия банкининг собиқ раҳбари кеча, 9 март куни бўлиб ўтган овоз бериш жараёнида собиқ молия вазири Христя Фриланд, жамоатлар палатасида ҳукумат етакчиси Карина Гулд ва тадбиркор Фрэнк Бэйлисни ортда қолдириб, 86 фоиз овоз билан ғолиб бўлди.
Энди Марк Карни жор й йил бошида истеъфога чиқишини эълон қилган бош вазир Жастин Трюдо ўрнини эгаллайди.
Маълум бўлишича, Марк Карни — Канада Банкининг собиқ раҳбари, мамлакатнинг Қўшма Штатларга қўшилишига қарши ва ўзидан олдинги каби Украинани қўллаб-қувватлаш тарафдори.

The head of state in Canada has changed. Mark Carney was elected as the new leader of Canada's ruling Liberal Party.
The former head of the Bank of England won yesterday, on March 9, in the voting process, leaving behind former Finance Minister Chrystia Freeland, the leader of the House of Commons Karina Gould, and the entrepreneur Frank Baylis with 86 percent of the votes.
Now Mark Carney will take the place of Prime Minister Justin Trudeau who announced his resignation at the beginning of this year.
It turns out that Mark Carney is the former head of the Bank of Canada, opposed to the country's annexation to the United States, and, like his predecessor, a supporter of Ukraine.