Украина дронлари Россияга оммавий ҳужум уюштирди
Украина қуролли кучлари Россиянинг турли ҳудудларига, жумладан, Москвага қарши энг йирик дрон ҳужумини амалга оширди.
Россия Мудофаа вазирлиги ҳисоботига кўра, 11 мартга ўтар кечаси Россия бўйлаб жами 337 та украин дрони уриб туширилган.
Москва мери Сергей Собяниннинг маълум қилишича, маҳаллий вақт билан, тахминан, 4:30 дан 7:00 гача шаҳар яқинида 74 та дрон уриб туширилган. Домодедоводаги “Мираторг” дистрибютор марказининг қўриқчиси дрон қолдиқлари тушиши натижасида ҳалок бўлди. Дрон автомашиналар турар жойига қулаган ва ёнғин чиқиб, 20 та автомобиль ёниб кетган. Ходим машина яқинида бўлган. Бундан ташқари, Видное ва Домодедоводаги ҳужумлар оқибатида уч киши жароҳат олди.
Подмоскове губернатори Андрей Воробёвнинг сўзларига кўра, Раменскоедаги кўп қаватли уйга дрон қолдиқлари тушиб, 19-дан 22-қаватгача бўлган камида етти хонадон зарар кўрган. У ердан 12 киши, жумладан, 3 нафар бола эвакуация қилинган.
Домодедово станциясида дрон қолдиқлари темир йўл инфратузилмасига ҳам зарар етказган. Қурбонлар йўқ, лекин таъмирлаш ишлари олиб борилмоқда ва Москвага поездлар ҳаракати кечикмоқда.
Жуковский ва Домодедово аэропортларида эса “ковёр” режими жорий қилинган, бу парвозлар учун вақтинчалик чекловларни англатади.

Across Russia, a total of 337 Ukrainian drones have been shot down.
The Armed Forces of Ukraine carried out the largest drone attack against various regions of Russia, including Moscowaccording to reports.
According to the report from the Russian Ministry of Defense, a total of 337 Ukrainian drones were shot down across Russia during the night of March 11.
The Mayor of Moscow, Sergey Sobyanin, reported that between approximately 4:30 and 7:00 local time, 74 drones were shot down near the city. A security guard at the "Miratorg" distribution center in Domodedovo was killed as a result of drone debris falling. The drone fell into a car park, igniting a fire and burning 20 vehicles. The employee was near the car at that time. Additionally, the attacks in Vidnoye and Domodedovo resulted in three individuals being injured.
Andrey Vorobyov, the Governor of the Moscow Region, stated that drone debris fell on a high-rise building in Ramenskoye, damaging at least seven apartments from the 19th to the 22nd floor. Twelve people, including three children, were evacuated from the site.
Drone debris at the Domodedovo station also caused damage to the rail infrastructure. There were no victims, but repair works are being conducted, and trains to Moscow are experiencing delays.
At the Zhukovsky and Domodedovo airports, a "cover" mode has been implemented, which indicates temporary restrictions for flights.