Самарқандда 3 ёшли қизалоқ уйда қулфланиб қолди
Самарқанд шаҳрининг Сартепо массивида жойлашган кўп қаватли уйда 28 март куни соат 10:02 ларда уй ичида қулфланиб қолган қизалоқ қутқарилди. Бу ҳақда ФВВ матбуот хизмати хабар берди.
Маълум қилинишича, уйнинг 3-қаватидаги хонадонларидан бирида истиқомат қилувчи фуқаро вилоят ФВБга эҳтиётсизлик оқибатида кириш эшиги қулфланиб қолганлиги ва хонадонда 3 ёшли қизи қолиб кетганлигини билдириб мурожаат қилган.
Айтилган манзилга ФВБ қутқарувчилари етиб бориб, кўп қаватли уйнинг 4-қаватидаги хонадон деразасидан 3-қаватга тушган.

In Samarkand, a 3-year-old girl was locked inside the house.
A girl, locked inside an apartment in the Sartepo area of Samarkand city, was rescued at 10:02 AM on March 28. This was reported by the press service of the Ministry of Emergency Situations here.
It was reported that a resident of one of the apartments on the 3rd floor called the regional Emergency Department to report that the entrance door had accidentally been locked, leaving their 3-year-old daughter inside.
Rescuers from the Emergency Department arrived at the given address and descended from an apartment on the 4th floor to the 3rd floor.
Afterwards, they opened the door from the inside and handed the child back to her mother, safe and sound.