ЙТҲ юзасидан суриштирув олиб борилиб, ёнғин юзага келишининг сабабларига аниқлик киритилмоқда.
Кеча, 3 апрель куни Тошкент шаҳрининг Юнусобод туманида“BYD” машинаси бетон тўсиққа урилиб, ёниб кетди. Бу ҳақда Тошкент шаҳар ИИББ Йўл ҳаракати хавфсизлиги бошқармаси ахборот хизмати маълум қилди.
Қайд этилишича, йўл-транспорт ҳодисаси тунги соат 23:45 ларда Юнусобод тумани ТХАЙ кўчасида юз берган. Шу кўча бўйлаб ҳаракатланиб келаётган “BVD” машинаси ҳайдовчиси руль бошқарувини йўқотиб, йўлни ажратиб турувчи бетон тўсиққа урилган. Бунинг оқибатида машинада ёнғин келиб чиққан.
“Ёнғин туман ФВБ ходимлари томонидан бартараф этилган. ЙТҲ ортидан ҳайдовчига шифокорлар томонидан тиббий ёрдам кўрсатилган”,— дейилади хабарда.
Ҳозирда мазкур ҳодиса юзасидан ЙҲХБ ҳамда ФВБ ходимлари томонидан суриштирув олиб борилиб, ёнгин юзага келишининг сабабларига аниқлик киритилмоқда.

An investigation into the accident is underway, and the causes of the fire are being investigated.
Yesterday, April 3, in the Yunusabad district of Tashkent, a "BYD" car crashed into a concrete barrier and caught fire. This was reported by the press service of the Traffic Safety Department of the Main Internal Affairs Directorate of Tashkent.
It is noted that the traffic accident occurred at 11:45 p.m. on TXAY Street in Yunusabad district. The driver of a "BVD" car, traveling along this street, lost control of the steering wheel and crashed into a concrete barrier separating the road. As a result, a fire broke out in the car.
"The fire was extinguished by employees of the district Department of Emergency Situations. After the accident, the driver was provided with medical assistance by doctors," the report says.
Currently, employees of the Road Safety Department and the Ministry of Emergency Situations are conducting an investigation into this incident, and the causes of the fire are being clarified.