Самарқандда 44 ёшли эркакни пичоқ билан қўрқитиб, 1 900 доллар пулини олиб кетганлар ушланди
'Самарқандда 44 ёшли эркакни пичоқ билан қўрқитиб, 1 900 доллар пулини олиб кетганлар ушланди'ning rasmi
Самарқанд шаҳрида 44 ёшли эркакни пичоқ билан қўрқитиб, 1900 долларини ўғирлаган 23, 24 ва 17 ёшли йигитлар ушланди.
Маълум қилинишича, жорий йилнинг 30 март куни Самарқанд шаҳрида яшовчи 44 ёшли фуқаро Р.Д. Самарқанд шаҳар ИИО ФМБ “102” қисқа рақамига мурожаат қилиб, ўз аризасида 29 март кунидан 30 март кунига ўтар кечаси номаълум шахслар яшаш хонадонига кириб, пичоқ билан қўрқитиб, уйидан 1 900 доллар миқдоридаги пулларини олиб кетганини маълум қилган.
Ушбу ҳолат бўйича Самарқанд шаҳар ИИО ФМБ ҳузуридаги Тергов бўлими томонидан номаълум шахсларга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 164-моддаси (Босқинчилик) 2-қисми “а” ва “б” бандлари билан жиноят иши қўзғатилган.
Тергов-тезкор ҳаракатлари натижасида 2 нафар 23 ёшли шахслар жиноятга алоқадор экани аниқланган. Бундан ташқари мазкур жиноятда яна 24 ёшли фуқаро Х.С. ва 17 ёшли вояга етмаган А.Ф. лар ҳам бўлгани аниқланиб, барча гумон қилинувчилар процессуал тартибда ушланган. Дастлабки тергов давом этмоқда.

In the city of Samarkand, three young men aged 23, 24, and 17 were detained for threatening a 44-year-old man with a knife and stealing 1900 dollars from him.
According to the report, on March 30 of this year, a 44-year-old citizen R.D. residing in the city of Samarkand reported to the “102” emergency number of the Samarkand city DIA that during the night of March 29 to March 30, unknown individuals had entered his home, threatened him with a knife, and taken 1900 dollars.
On this matter, the Investigative Department attached to the Samarkand city DIA initiated a criminal case against the unknown individuals under Article 164 (Robbery), parts "a" and "b" of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan.
As a result of investigative actions, two 23-year-old individuals were found to be related to the crime. In addition, the involvement of a 24-year-old citizen K.S. and a 17-year-old minor A.F. in this crime was also established, with all suspects being detained in accordance with procedural order. Preliminary investigation is ongoing.