Наманганда Nexia-3 юк машинаси билан тўқнашиб кетди
Жорий йилнинг 2 апрель куни Наманган вилояти Давлатобод туманида мактаб ўқувчилари бошқарувидаги Nexia-3 юк машинаси билан тўқнашиб кетди. Бу ҳақда вилоят Йўл ҳаракат хавфсизги бошқармаси хабар берди.
Маълум қилинишича, 2 апрель куни соат 17:10 лар атрофида Порлоқ маҳалласи Ислом Каримов кўчасида Янги Наманган туманида жойлашган 2-сонли мактабнинг 9-синф ўқувчилари ҳайдовчилик гувоҳномаси бўлмасдан туриб, Nexia-3 русумли автомобилини бошқарган, ҳаракат хавфсизлигини таъимлай олмасдан йўлнинг қарама-қарши қисмига чиқиб кетган ва ўз йўналишида ҳаракатланиб келаётган SHACMAN русумли юк автомобили билан тўқнашиб кетган.
Билдирилишича, оқибатда Nexia-3 ҳайдовчиси ва олд ўриндақдаги синфдоши оғир тан-жароҳати олиб, шифохонага ётқизилган. Суриштирув ишлари давомида маълум бўлишича, 11-синф ўқувчиси автомобилни 9-синф ўқувчиларига 2 соатга, 220 минг сўм эвазига ижарага берган.

In Namangan, a Nexia-3 collided with a truck.
On April 2 of this year, in the Davlatobod district of the Namangan region, a Nexia-3 car driven by school students collided with a truck. This was reported by the Regional Road Traffic Safety Department.
It is reported that around 17:10 on April 2, in the Porloq neighborhood on Islam Karimov street in the New Namangan district, 9th-grade students of School No. 2, without having a driver's license, drove a Nexia-3 car, failed to maintain traffic safety, veered into the opposite side of the road, and collided with an oncoming SHACMAN model truck.
As reported, as a result, the driver of the Nexia-3 and a classmate in the front passenger seat sustained severe injuries and were hospitalized. During the investigation, it was found that a 11th-grade student had rented the car to the 9th-grade students for 2 hours for 220,000 UZS.
Image of 'A powerful drug trafficking operation has been exposed.'
A powerful drug trafficking operation has been exposed.
During the operational measures conducted by law enforcement agencies, several individuals were apprehended with material evidence.