Навоийда аянчли ЙТҲ содир бўлди
Навоий вилоятининг Кармана туманида икки нафар ёшлар етакчиси йўл-транспорт ҳодисаси оқибатида ҳалок бўлди. Бу ҳақда Ёшлар ишлари агентлиги директори Алишер Саъдуллаев маълум қилди.
Қайд этилишича, Кармана туманидаги Фарҳод маҳалласининг ёшлар етакчиси Улуғбек Облоқулов ва ушбу туманнинг Баҳром маҳалласининг ёшлар етакчиси Муҳриддин Баҳронов автоҳалокат сабаб вафот этган.
“Бир кунда тизимнинг ёш ва забардаст икки етакчисининг кутилмаганда бундай бахтсиз ҳодиса натижасида вафот этиши – жуда оғир мусибат. Жамоамиз номидан марҳумларнинг оила аъзолари ва яқинларига таъзия билдирамиз. Вафот этган дўстларимизнинг ота-онаси ва яқинларига моддий ва маънавий кўмак кўрсатилади”, деб ёзган Саъдуллаев.
Бундан ташқари, ЙТҲга учраганлар орасида Кармана тумани Ёшлар ишлари бўлими шуъба мутахассиси Валижон Қосимов ҳам бўлган. Айни пайтда у шифокорларнинг назорати остида қолмоқда.
“Унинг ҳам тезроқ шифо топиб, тузалиб кетиши учун барча имкониятларни ишга соламиз ва ёрдам берамиз”, дейди агентлик директори.
Ўзбекистон инсон хуқуқлари “Эзгулик” жамиятидан Хайрулла Қиличнинг ёзишича, улар кеча, 3 май дам олиш кунида раҳбарият топшириғи билан кетаётган вақтида автоҳалокатга учраган. Марҳумлар – Муҳриддин Баҳронов 23 ёшда ва Улуғбек Облоқулов 29 ёшда бўлган.

In Navoiy region's Karmana district, two young leaders died as a result of a road accident. This was announced by the director of the Youth Affairs Agency, Alisher Sa’dullaev.
It is noted that the youth leader of Farhod neighborhood in Karmana district, Ulugbek Obloqulov, and the youth leader of the Bahrom neighborhood of the same district, Muhriddin Bahronov, died due to a car accident.
“The unexpected death of two young and distinguished leaders of the system in such a tragic accident in one day is a very heavy misfortune. On behalf of our team, we express our condolences to the families and relatives of the deceased. Material and moral support will be provided to the parents and relatives of our deceased friends,” wrote Sa’dullaev.
In addition, Valijon Qosimov, a department specialist of the Youth Affairs Department of Karmana district, was also among those involved in the traffic accident. He is currently under the supervision of doctors.
“We will apply all possibilities and offer help for his speedy recovery,” says the director of the agency.
According to Khayrulla Qilich from the Uzbekistan “Ezgulik” Human Rights Society, they were traveling on a leadership assignment during the holiday on May 3rd when they encountered the car accident. The deceased were Muhriddin Bahronov, aged 23, and Ulugbek Obloqulov, aged 29.