Тошкент вилоятидаги метан "заправка" 1,4 млрд сўмлик табиий газни ўғирлагани маълум бўлди
'Тошкент вилоятидаги метан "заправка" 1,4 млрд сўмлик табиий газни ўғирлагани маълум бўлди'ning rasmi
Ёқилғи-энергия ресурсларидан ноқонуний фойдаланиш билан боғлиқ ҳолатларни фош этишга қаратилган назорат тадбирлари давомида 1,4 млрд сўмлик табиий газни ўғирлаган автомобилларга газ тўлдириш шохобчаси аниқланди. Бу ҳақда Бош прокуратура матбуот хизмати хабар берди.
Маълум қилинишича, Тошкент вилояти Зангиота туманидаги “P.G.O.” МЧЖ раҳбари У.Х. жамиятга қарашли автомобилларга газ тўлдириш компресс шохобчасининг газ ҳисоблаш ускунасига ташқи таъсир кўрсатиш орқали 1,4 млрд сўмлик табиий газни ўғирлик йўли билан талон-торож қилган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 169-моддаси 4-қисми “а” банди билан жиноят иши қўзғатилган. Дастлабки тергов давомида жамият томонидан етказилган зарар тўлиқ ундирилиши таъминланди.

During control measures aimed at exposing cases of illegal use of fuel and energy resources, a gas filling station for cars that stole 1.4 billion UZS worth of natural gas was identified. The General Prosecutor's Office press service reported this.
It was reported that in the Zangiota district of Tashkent region, the director of "P.G.O." LLC, U.H., by externally influencing the gas metering device of the company's gas filling compress station, embezzled natural gas worth 1.4 billion UZS through theft.
In this case, a criminal case has been initiated under part 4, paragraph "a" of Article 169 of the Criminal Code. During the preliminary investigation, it was ensured that the damage caused by the company was fully compensated.