Германия, Франция, Буюк Британия ва АҚШ  Украинага етказиладиган қуроллар масофасига чекловни бекор қилади
Мерц Германия канцлерлигига номзод сифатида қилган баёнотида Москвага нисбатан ультиматумлар қўйиш нияти борлигини билдирган эди.
'Германия, Франция, Буюк Британия ва АҚШ  Украинага етказиладиган қуроллар масофасига чекловни бекор қилади'ning rasmi
Германия канцлери Фридрих Мерцнинг маълум қилишича, Германия, Франция, Буюк Британия ва АҚШ Украинага етказиб берилаётган қурол-аслаҳаларнинг узоқ масофали зарба бериш имкониятини эндиликда чекламайди.
2024 йил кузида Мерц Германия канцлерлигига номзод сифатида қилган баёнотида Москвага нисбатан ультиматумлар қўйиш нияти борлигини билдирган эди. У Россия Федерациясидан ҳарбий ҳаракатларни тўхтатишни талаб қилиб чиқишини, агар бу рад этилса — Киевга Taurus қанотли ракеталарини беришини ва Россия ҳудудига зарба бериш учун узоқ масофали қуроллардан фойдаланиш тақиқини бекор қилишини айтган.

Germany, France, the United Kingdom, and the USA will lift the restriction on the range of weapons delivered to Ukraine.
In her statement as a candidate for the Chancellorship of Germany, Merkel had expressed her intention to issue ultimatums to Moscow.
Image of 'Germany, France, the United Kingdom, and the USA will lift the restriction on the range of weapons delivered to Ukraine.'
According to Germany's Chancellor Friedrich Merz, Germany, France, the United Kingdom, and the United States will no longer limit the capability for long-range strikes in the weapons being supplied to Ukraine.
In his statement made in the autumn of 2024 as a candidate for the chancellorship of Germany, Merz had expressed his intention to issue ultimatums to Moscow. He announced his plan to demand Russia to cease military actions, warning that if this was refused, he would supply Kiev with Taurus cruise missiles and lift the ban on using long-range weapons to strike within Russian territory.