Тошкент вилоятининг Чиноз туманидаги Яллама қишлоғида 17 ёшли йигит ўз синфдоши томонидан пичоқлаб, ўлдирилди. Бу ҳақда “Миллар” хабар берди.
Маълум қилинишича, ушбу воқеа жорий йилнинг 6 июнь куни тунда рўй берган. Марҳум ўртоқлари билан овқатланиш учун уйдан чиқиб кетган. Воқеа маҳаллада жойлашган футбол майдонида содир бўлган.
Марҳумнинг танишини сўзларига кўра, ўғли ўртоқлари билан келишмовчиликка борган, сўнгра унинг дўстлари бўйнига пичоқ санчади. Уни пичоқлаган ўртоғи аввалдан у билан қалин бўлган, лекин нима сабабдан дўстлар келишмовчиликка боргани очиқлигича қолган.
Марҳумнинг ўртоғи ушбу воқеадан сўнг кўриниш бермаган ва уни ҳеч ким тополмаяпти. Масъуллар ҳам воқеа бўйича изоҳ бермаган.

In the village of Yallama in the Chinaz district of Tashkent region, a 17-year-old boy was stabbed to death by his classmate. This was reported by “Millar”.
It is reported that this incident occurred on the night of June 6 this year. The deceased had gone out from home to eat with his friends. The incident took place on a football field located in the neighborhood.
According to a familiar of the deceased, the son had gone into a disagreement with his friends, afterwards one of his friends stabbed him in the neck. The friend who stabbed him had been close to him before, but the reason for the disagreement among the friends remains unclear.
The friend of the deceased has not been seen since the incident and no one has been able to find him. The authorities have also not commented on the incident.