ФВВ ёнғин ҳақида маълумот берди.
“Амирсой” курорт мажмуасида ресторан ёниб кетди. Ҳолат акс этган видео ижтимоий тармоқларда тарқалди. Бу ҳақда ФВВ матбуот хизмати маълум қилди.
Қайд этилишича, 10 июнь куни соат 01:32 да Тошкент вилояти, Бўстонлиқ тумани, “Чимён” МФЙ ҳудудида жойлашган ёғочли конструкция материалидан қурилган ресторанда ёнғин юз бергани тўғрисида ФВБга хабар тушган.
Ёнғин натижасида рестораннинг тахминан 300 квадрат метр майдонда томи, шифти, ички қисми ва жиҳозлари ёнган.
Хабарда қайд этилишича, ёнғин натижасида тан жароҳати олганлар тўғрисида хабар келиб тушмаган. Айни пайтда ёнғин сабаби ва зарар миқдори аниқланмоқда.

“Amirsoy” resort complex had a restaurant burn down. The incident was captured on video and spread across social media. The Emergency Services press service reported this.
It is noted that on June 10, at 01:32, a fire occurred in a restaurant constructed from wooden materials located in the “Chimgan” rural district, Bostanlyq District, Tashkent Region, and the Fire Department was notified.
The fire resulted in the burning of approximately 300 square meters of the restaurant's roof, ceiling, interior, and furniture.
According to the report, there have been no reports of injuries resulting from the fire. At the moment, the cause of the fire and the extent of the damage are being determined.