Бундан ташқари, Россия етакчиси Германия канцлери билан телефон орқали суҳбат қуришга тайёрлигини билдирган.
'Путин Зеленский билан учрашишга тайёрлигини айтди'ning rasmi
Россия етакчиси Укарина президенти билан музокара олиб бошига тайёрлигини билдирди. Бу ҳақда “DW” ахборот агентлиги маълум қилди.
"Бизга музокараларни ким олиб бораётгани аҳамиятсиз, ҳатто у амалдаги режим раҳбари бўлса ҳам. Мен ҳатто учрашишга ҳам тайёрман, лекин агар бу қандайдир якуний босқич бўлса, у ерда ўтириб, чексиз нарсаларни бўлмаслик, балки нуқта қўйиш учун," - дейди Россия президенти.
Шунингдек, Путин Украина томонидан ким "ҳужжатларни имзолаши" муҳимлигини қўшимча қилиб, президент Владимир Зеленскийнинг ишончлилигига яна бир бор шубҳа остига қараётганини исботлаган.
“Икки давлат музокара гуруҳлари алоқада бўлиб турибди ва 22 июндан кейин янги давра ўтказишни режалаштирмоқда”, — дея қўшимча қилади Россия етакчиси
У, шунингдек, агар Германия канцлери Фридрих Мерс қўнғироқ қилмоқчи бўлса, у билан гаплашишга тайёрлигини ҳам билдирди.

Putin said he is ready to meet with Zelensky.
Additionally, the Russian leader expressed his readiness to engage in a phone conversation with the German Chancellor.
Image of 'Putin said he is ready to meet with Zelensky.'
The leader of Russia expressed his readiness to start negotiations with the president of Ukraine. This was reported by the "DW" news agency.
"It doesn't matter to us who leads the negotiations, even if it is the leader of the current regime. I am even ready to meet, but only if it is some sort of final stage, where we sit down not to discuss endless matters but to put a full stop," - says the President of Russia.
Furthermore, Putin added doubt to the credibility of President Vladimir Zelensky by emphasizing the importance of whom from Ukraine side "signs the documents".
“The negotiation groups of the two countries remain in contact and plan to hold a new round after June 22,” - adds the Russian leader
He also expressed his willingness to talk if Chancellor Friedrich Merz of Germany wishes to make a call.