Фарғонада МИБ бошлиғи пора билан қўлга тушди
У жавобгарларни хонадондан мажбурий тартибда кўчириш юзасидан ижро ҳаракатларини якунлаб бериш эвазига 2 минг АҚШ доллари талаб қилади.
'Фарғонада МИБ бошлиғи пора билан қўлга тушди'ning rasmi
Фарғона вилоятидаги туманлардан бирининг Мажбурий ижро бюроси бошлиғи ўз хизмат ваколатидан фойдаланган ҳолда, бўйсунувидаги давлат ижрочиси иш юритувида бўлган фуқаролик ишлари бўйича суднинг ижро варақаси бўйича жавобгарларни ушбу тумандаги хонадондан мажбурий тартибда кўчириш юзасидан ижро ҳаракатларини якунлаб бериш эвазига 2 минг АҚШ доллари талаб қилади.
Жорий йилнинг 3 июнь куни у талаб қилинган пул маблағидан 1200 АҚШ долларини пора сифатида олади.
Давлат хавфсизлик хизмати ва Бош прокуратура ҳузуридаги Департамент ҳамкорлигида ўтказилган тезкор тадбирда, у қолган 800 АҚШ долларини олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланди.
Мазкур ҳолат юзасидан МИБ мансабдор ходимига нисбатан Жиноят Кодексининг 210-моддаси 2-қисми “в” банди билан жиноят иши қўзғатилиб, қамоқ эҳтиёт чораси қўлланилди.

The head of the MIB was caught with a bribe in Fergana.
He demands 2 thousand US dollars in exchange for completing the enforcement actions to forcibly evict the respondents from the household.
Image of 'The head of the MIB was caught with a bribe in Fergana.'
The head of the Mandatory Execution Bureau of one of the districts in Fergana region, using his official powers, demanded $2,000 for completing the enforcement actions regarding the forced eviction of defendants from a household in this district, based on a civil case execution sheet under the jurisdiction of a subordinate state executor demands.
On June 3 of this year, he received $1,200 of the demanded money as a bribe.
In the operational activity carried out by the cooperation of the State Security Service and the Department under the Prosecutor General's Office, he was caught red-handed with material evidence when receiving the remaining $800.
In this case, a criminal proceeeding was initiated against the MIB official under part 2 of Article 210, paragraph “b” of the Criminal Code, and detention was applied as a precautionary measure.