Тошкентда фуқаро ИИО ходимига пичоқ билан тажовуз қилди
Маълум қилинишича, жорий йилнинг 21 июнь куни соат 14:30 да Учтепа туманининг 31-мавзеси ҳудудида икки нафар фуқаро тортишиб қолган ва томонлар ўзаро жанжаллашиб кетган. Жанжал вақтида фуқаро У.М. ўткир тиғли жисм билан фуқаро Н.Т. га тан жароҳати етказган ҳамда ҳодиса жойидан яширинган. Оқибатда жабрланувчи “чап кўкрак қисмининг санчилган-кесилган жароҳати” ташхиси билан шифохонага жойлаштирилган.
Ҳодиса жойига етиб келган ҳудудий профилактика инспектори мазкур жиноятни содир этган шахсни топиб, уни ушлаш чораларини кўрган. Айнан ўша вақтда эса У.М. унга ҳам пичоқ билан тажовуз қилиб, фаол қаршилик кўрсатган. Кўрилган чора-тадбирлар натижасида гумонланувчи далилий ашё (Н.Т. га тан жароҳати етказган пичоқ) билан профилактика инспектори ва ППХ ходимлари томонидан қўлга олинган ҳамда терговга жалб қилинган.
ИИО ходимлари тан жароҳати олмаган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 105-моддаси (қасддан баданга ўртача оғир шикаст етказиш) 2-қисми “м” банди билан жиноят иши қўзғатилган ҳамда дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда. Билдирилишича, тергов якуни бўйича қонуний қарор қабул қилиниши таъминланади.

It is reported that on June 21 of this year, at 14:30, in the area of the 31st district of Uchtepa region, two citizens got into an altercation and the sides subsequently engaged in a conflict. During the altercation, the citizen U.M. inflicted a bodily injury on citizen N.T. with a sharp-edged weapon and then fled the scene. As a result, the victim was hospitalized with a diagnosis of a “stabbed and cut wound to the left chest area.”
The district preventive officer, upon arriving at the scene of the incident, identified the perpetrator of this crime and took measures to detain him. At that very moment, U.M. also attacked him with a knife, showing active resistance. As a result of the actions taken, the suspect was detained with the material evidence (the knife used to inflict the injury on N.T.) by the preventive officer and PPH (Public Security Police) personnel and was involved in the investigation.
The officers of the Internal Affairs did not sustain any injuries.
In relation to this incident, a criminal case has been initiated under Article 105, part 2, paragraph "m" of the Criminal Code (intentionally causing moderate bodily harm) and preliminary investigation activities are being carried out. It is reported that a legal decision will be made upon the conclusion of the investigation.