Қозоғистонда ҳомиладор аёл автобус бекатида фарзандли бўлди
Қозоғистоннинг Караганда шаҳри жануби-шарқий туманида аёл автобус бекатида фарзанд кўрди. Аёл ва чақалоқ тиббиёт муассасасига етказилди.
Маълум қилинишича, ижтимоий тармоқларда Карагандадаги “ТБС” бекатида аёлнинг фарзанд кўргани ҳақида хабар тарқалган.
Аниқланишича, кутилмаган туғилиш тушлик пайтида, аёл автобус кутаётганида юз берган. Гувоҳларнинг айтишича, туғуруқ жараёни жуда тез бошланган. Шу сабабли аёл туғуруқхонага етиб боришга улгурмасдан, фарзандини автобус бекатида дунёга келтиришга мажбур бўлган.
Атрофдагилар тез ёрдам чақиришган, аёл ҳамда унинг боласи шифохонага ётқизилган.
“Кўрсатилган ёрдам натижасида аёл чақалоғи билан Вилоят клиник касалхонасининг перинатал марказига ётқизилди. Онанинг аҳволи барқарор. Чақалоқ реанимацияда, аҳволи оғир, чунки у муддатидан олдин, ҳомиладорликнинг 34-ҳафтасида туғилган”, дейилади хабарда.

In Kazakhstan, a pregnant woman gave birth at a bus stop.
Currently, the baby's condition is critical. This is because they were born prematurely, during the 34th week of pregnancy.
Image of 'In Kazakhstan, a pregnant woman gave birth at a bus stop.'
A woman gave birth at a bus stop in the southeastern district of Karaganda, Kazakhstan. The woman and the newborn were taken to a medical facility.
As reported, news about a woman giving birth at the "TBS" bus stop in Karaganda spread on social media.
It turned out that the unexpected birth occurred at noon, while the woman was waiting for a bus. According to witnesses, the onset of labor was very sudden. Therefore, the woman was forced to deliver her child at the bus stop because she could not make it to the maternity hospital in time.
People around called for an ambulance, and the woman and her child were hospitalized.
“Thanks to the assistance provided, the woman and her baby were admitted to the perinatal center of the Regional Clinical Hospital. The condition of the mother is stable. The baby is in intensive care, in critical condition, because it was born prematurely, at 34 weeks of pregnancy,” the report says.