Тошкентда 7 нафар боланинг ҳовузда чўкиб вафот этиш ҳолати турли вақтларда содир бўлган
Аввалроқ, Тошкент шаҳрида 7 нафар бола хонадонлардаги ҳовузда чўкиши оқибатида 2 нафари вафот этганлиги ҳақида хабар бергандик. Бош прокуратура ушбу ҳолатлар юзасидан тўлиқ маълумот берди
Аниқлик киритилишича, Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий марказига жорий йилнинг 12 май кунидан 10 июль кунига қадар Тошкент шаҳрининг турли ҳудудлардаги яшаш манзилларидан 7 нафар вояга етмаган болани чўкиши билан боғлиқ мурожаатлар келиб тушган.
Шундан 4 нафар вояга етмаган болага даволанишдан сўнг яшаш манзилларига рухсат берилган, 2 нафар вояга етмаган бола даволанмоқда, шундан 1 нафарининг аҳволи ўта оғир.
Шунингдек, 1 нафар бола қаровсиз қолиши оқибатида хонадондаги бассейнга тушиб кетиб вафот этган. Бола тиббий муассасага олиб борилган вақтда унда биологик ўлим қайд этилган.
Ушбу ҳолат юзасидан Чилонзор тумани прокуратураси томонидан терговга қадар текширув ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Earlier, we reported that in Tashkent city, 7 children drowned in home pools, resulting in 2 fatalities. The General Prosecutor's Office provided full details regarding these incidents.
According to the clarification, from May 12 to July 10 of this year, the Republican Scientific Center for Emergency Medical Care received reports of 7 underage children drowning in residential areas across various districts of Tashkent city.
Of these, 4 underage children were discharged to their homes after treatment, 2 underage children are still undergoing treatment, with one of them in critical condition.
Additionally, one child died after accidentally falling into a home pool due to lack of supervision. The child was pronounced biologically dead upon arrival at the medical facility.
Regarding this incident, the Chilanzar District Prosecutor's Office is conducting pre-investigative actions.