АҚШ вакили: “Лукашенко билан кечки овқатда ароқ ичганмиз, сиёсий маҳбуслар ҳақида гаплашдик”
'АҚШ вакили: “Лукашенко билан кечки овқатда ароқ ичганмиз, сиёсий маҳбуслар ҳақида гаплашдик”'ning rasmi
АҚШ президенти Дональд Трампнинг вакили ўринбосари Жон Коэл Беларус раҳбари Александр Лукашенко билан ўтказган учрашув тафсилотларини очиқлади.
Politico ёзишича, бу учрашув кечки овқат вақтида, ароқ устида бўлган.
“Мен иккита стакан ичдим, лекин учинчисидан бош тортдим”, — деган Коэл. Учрашув чоғида сиёсий маҳбусларни озод қилиш масаласи муҳокама қилинган.
Маълумот учун, 21 июнь куни Лукашенко 14 нафар сиёсий маҳбусни афв этди, улар орасида 2020-йилги норозилик намойишларининг етакчиларидан бири Сергей Тихановский ҳам бор.

US representative: "We drank vodka at dinner with Lukashenko, talked about political prisoners"
Image of 'US representative: "We drank vodka at dinner with Lukashenko, talked about political prisoners"'
US President Donald Trump's deputy chief of staff John Coale disclosed details of the meeting with Belarusian leader Alexander Lukashenko.
According to Politico, this meeting took place during dinner over drinks.
"I drank two glasses, but refused the third," said Coale. During the meeting, the issue of releasing political prisoners was discussed.
For reference, on June 21, Lukashenko pardoned 14 political prisoners, including Sergei Tikhanovsky, one of the leaders of the 2020 protest demonstrations.