Политбарометер сўровига кўра, Германия аҳолиси Доналд Трамп ва Владимир Путин ўртасидаги эҳтимолий саммит Украина урушини тўхтатишга олиб келишига ишонмаяпти. Сўровда қатнашганларнинг 84 фоизи ўт очишни тўхтатиш бўйича музокаралардан ижобий натижа чиқишига шубҳа билдирган. Фақатгина 13 фоиз респондент Трамп бунга эриша олади деб ҳисоблайди.
Шунингдек, респондентларнинг 82 фоизи Россия президенти Владимир Путин урушни тўхтатишга қизиқмаслигини айтган. Фақат 14 фоиз немислар бу фикрга қўшилмайди.
Украина томонидан мумкин бўлган ҳудудий муросага келганда эса, фикрлар бўлинди: сўровда қатнашганларнинг 42 фоизи урушни тўхтатиш эвазига Украина Россия босиб олган ҳудудларнинг бир қисмини беришга рози бўлиши керак деб ҳисоблайди. 45 фоизи эса Украина бу ҳудудлар учун курашни давом эттириши кераклигини таъкидлаган.

According to a Politbarometer poll, the German population does not believe that a potential summit between Donald Trump and Vladimir Putin would lead to a cessation of the war in Ukraine. 84% of respondents expressed skepticism that negotiations could yield a positive result in stopping the hostilities. Only 13% of respondents believe Trump could achieve this.
Similarly, 82% of respondents stated that Russian President Vladimir Putin is not interested in stopping the war. Only 14% of Germans disagree with this view.
Regarding Ukraine's possible territorial concessions, opinions were divided: 42% of poll participants believe Ukraine should cede some of the territories occupied by Russia in exchange for ending the war, while 45% emphasized that Ukraine must continue fighting for these territories.