Учрашувда нималар муҳокама қилинди?
Ўзбекистон Президенти Администрацияси раҳбари Саида Мирзиёева Брюсселда Халқаро ҳамкорлик бўйича Европа комиссари Йозеф Сикела билан учрашди.
Учрашувда улар Ўзбекистон билан Европа Иттифоқи ўртасидаги алоқаларни янада кенгайтириш масалаларини муҳокама қилган.
“Ўзаро муносабатлар бугунги кунда сиёсий, иқтисодий, инвестициявий ва маданий-гуманитар соҳаларда жадал ривожланиб бормоқда. Мулоқот давомида аниқ лойиҳа ва ташаббусларни илгари суришга алоҳида эътибор қаратилди”, дейилади хабарда.
Шунингдек, ҳамкорлик йўлида Марказий Осиё миқёсида очилаётган янги имкониятларни тўлиқ ишга солиш муҳимлиги қайд этилган.

Saida Mirziyoyeva met with the European Commissioner.
Saida Mirziyoyeva, Head of the Administration of the President of Uzbekistan, met with European Commissioner for International Cooperation Jutta Urpilainen in Brussels.
During the meeting, they discussed issues of further expanding relations between Uzbekistan and the European Union.
"Mutual relations are currently rapidly developing in the political, economic, investment, and cultural-humanitarian spheres. Particular attention was paid to advancing specific projects and initiatives during the conversation," the report states.
It was also noted that it is important to fully utilize the new opportunities opening up on the path of cooperation on a Central Asian scale.