Саида Мирзиёева “Остона” халқаро молия маркази фаолияти билан танишди
Учрашув давомида марказнинг молиявий инфратузилмани ривожлантириш, хорижий инвестицияларни жалб қилиш ҳамда халқаро молиявий хизматлар бозорини кенгайтириш бўйича тажрибаси муҳокама қилинган.
'Саида Мирзиёева “Остона” халқаро молия маркази фаолияти билан танишди'ning rasmi
Саида Мирзиёева Ўзбекистонда Тошкент халқаро молия марказини ташкил этиш бўйича ишлар олиб борилаётган бир пайтда Қозоғистоннинг мазкур йўналишдаги тажрибасини ўрганиш муҳим аҳамиятга эга эканини таъкидлаган.
Маълум қилинишича, "Остона" халқаро молия маркази бугунги кунда минтақада хорижий сармояларни жалб қилиш, халқаро молиявий хизматларни ривожлантириш ва бизнес учун қулай муҳит яратишга хизмат қилаётган муҳим платформалардан бири ҳисобланади.
Шунингдек, томонлар ўртасидаги тажриба алмашинуви нафақат Ўзбекистон ва Қозоғистон, балки бутун Марказий Осиё минтақасига инвестициялар оқимини кўпайтиришга хизмат қилиши таъкидланган.

Saida Mirziyoyeva got acquainted with the activities of the Astana International Financial Center.
During the meeting, the center's experience in developing financial infrastructure, attracting foreign investments, and expanding the international financial services market was discussed.
Image of 'Saida Mirziyoyeva got acquainted with the activities of the Astana International Financial Center.'
Saida Mirziyoyeva emphasized that while work is underway to establish the Tashkent International Financial Center in Uzbekistan, studying Kazakhstan's experience in this area is of great importance.
It was reported that the Astana International Financial Center is currently one of the key platforms in the region that serves to attract foreign investment, develop international financial services, and create a favorable environment for business.
It was also noted that the exchange of experience between the parties will serve to increase the flow of investments not only to Uzbekistan and Kazakhstan, but to the entire Central Asian region.