“Ўзгидромет” об-ҳаво прогнозиги маълум қилди.
Ўзбекистонда 25 июнь куни ҳаво ўзгарувчан бўлади, айрим ҳудудларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши мумкин. Бу ҳақда Ўзгидромет эълон қилган об-ҳаво прогнози маълумотида келтирилган.
Унга кўра, Тошкент шаҳрида ҳаво ўзгарувчан бўлади, қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол шарқдан 3–8 м/с тезликда эсади, 10–12 м/с гача кучайиши, айрим жойларда чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 23–25 даража, кундузи 34–36 даража бўлади.
Қорақалпоғистон Республикаси ва Хоразм вилоятида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади, айрим жойларда 13–18 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 17–22 даража, кундузи 32–37 даража бўлади.
Бухоро ва Навоий вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади, айрим жойларда 13–18 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 22–27 даража, кундузи 33–38 даража бўлади.
Тошкент, Самарқанд, Жиззах, Сирдарё вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади, айрим жойларда 13–18 м/с гача кучайиши, чанг-тўзонлар билан кузатилиши мумкин. Ҳарорат кечаси 20–25 даража, кундузи 33–38 даража бўлади.
Қашқадарё ва Сурхондарё вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, ёғингарчилик кутилмайди. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади, айрим жойларда 13–18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 23–28 даража, кундузи 37–42 даража бўлади.
Андижон, Наманган, Фарғона вилоятларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, айрим жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши, момақалдироқ бўлиши мумкин. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади, айрим жойларда 13–18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 20–25 даража, кундузи 33–38 даража бўлади.
Республиканинг тоғ олди ва тоғли ҳудудларида ҳаво ўзгарувчан бўлади, баъзи жойларда қисқа муддатли ёмғир ёғиши мумкин.
Сел-сув тошқин ҳодисалари юзага келиши мумкин. Шамол шарқдан 7–12 м/с тезликда эсади, момақалдироқ пайтида 13–18 м/с гача кучайиши мумкин. Ҳарорат кечаси 15–20 даража, кундузи 24–29 даража бўлади.
Шунингдек, Ўзгидромет 23–27 июнда тоғ олди ва тоғли ҳудудларда сел-сув тошқин ҳодисалари юзага келиши мумкинлиги ҳақида огоҳлантирган.

“Uzhydromet” announced the weather forecast.
On June 25, the weather in Uzbekistan will be changeable, with brief rain possible in some areas. This is stated in the weather forecast announced by Uzhydromet.
According to it, in Tashkent city, the weather will be changeable, with brief rain and thunderstorms possible. Wind from the east at 3–8 m/s, may increase to 10–12 m/s, and in some places may be accompanied by dust. Temperature at night 23–25 degrees, during the day 34–36 degrees.
In the Republic of Karakalpakstan and Khorezm region, the weather will be changeable, no precipitation expected. Wind from the east at 7–12 m/s, may increase to 13–18 m/s in some places, and may be accompanied by dust. Temperature at night 17–22 degrees, during the day 32–37 degrees.
In Bukhara and Navoi regions, the weather will be changeable, no precipitation expected. Wind from the east at 7–12 m/s, may increase to 13–18 m/s in some places, and may be accompanied by dust. Temperature at night 22–27 degrees, during the day 33–38 degrees.
In Tashkent, Samarkand, Jizzakh, and Syrdarya regions, the weather will be changeable, with brief rain and thunderstorms possible in some places. Wind from the east at 7–12 m/s, may increase to 13–18 m/s in some places, and may be accompanied by dust. Temperature at night 20–25 degrees, during the day 33–38 degrees.
In Kashkadarya and Surkhandarya regions, the weather will be changeable, no precipitation expected. Wind from the east at 7–12 m/s, may increase to 13–18 m/s in some places. Temperature at night 23–28 degrees, during the day 37–42 degrees.
In Andijan, Namangan, and Fergana regions, the weather will be changeable, with brief rain and thunderstorms possible in some places. Wind from the east at 7–12 m/s, may increase to 13–18 m/s in some places. Temperature at night 20–25 degrees, during the day 33–38 degrees.
In the foothills and mountainous areas of the republic, the weather will be changeable, with brief rain possible in some places.
Mudflow and flood events may occur. Wind from the east at 7–12 m/s, may increase to 13–18 m/s during thunderstorms. Temperature at night 15–20 degrees, during the day 24–29 degrees.
Also, Uzhydromet has warned that mudflow and flood events may occur in the foothills and mountainous areas on June 23–27.