Бугун, 24 август куни Тошкент вилоятининг Ўрта Чирчиқ туманида учта автомобиль иштирокида йўл-транспорт ҳодисаси содир бўлди. Тўқнашувдан сўнг транспорт воситаларида ёнғин чиққан. Бу ҳақда Тошкент вилояти Ички ишлар бош бошқармаси Йўл ҳаракати хавфсизлиги хизмати хабар берди.
Маълум қилинишича, ҳодиса соат тахминан 07:30 ларда Ўрта Чирчиқ тумани ҳудудидан ўтувчи D002 "Тошкент–Нурафшон" автомобиль йўлининг 9-километрида содир бўлган.
1991 йилда туғилган ҳайдовчи Labo русумли автомобилни йўлнинг қайрилиб олиш мумкин бўлган жойидан буриб олаётган вақтида ўз йўналишида ҳаракатланаётган Lacetti ва Tracker русумли автомобиллар билан тўқнашган.
Ҳодиса оқибатида автомобилларда ёнғин келиб чиққан. Ёнғин ўт ўчирувчилар томонидан тўлиқ бартараф этилган.

Today, on August 24, a road traffic accident involving three cars occurred in the Orta Chirchiq district of Tashkent region. After the collision, a fire broke out in the vehicles. This was reported by the Road Safety Service of the Main Department of Internal Affairs of Tashkent region.
According to reports, the incident occurred at approximately 07:30 on the 9th kilometer of the D002 "Tashkent–Nurafshon" highway passing through the territory of the Orta Chirchiq district.
A driver born in 1991, while turning a Labo-brand car at a place where a U-turn was possible, collided with Lacetti and Tracker cars moving in the same direction.
As a result of the incident, a fire broke out in the vehicles. The fire was completely extinguished by firefighters.