Давлатимиз раҳбари Покистоннинг Исломобод шаҳридаги тиббиёт муассасасида кучли ёнғин юз бериб, кўплаб болалар ҳалок бўлгани ва жароҳатлангани муносабати билан Покистон Ислом Республикаси Президенти Осиф Али Зардорий ҳамда Бош вазири Шаҳбоз Шарифга таъзия билдирди.
Шунингдек, Непалнинг Тибет билан чегара ҳудудида содир бўлган кучли сув тошқини оқибатида кўплаб инсонлар ҳалок бўлгани, жароҳатлангани ва катта талафот етказилгани муносабати билан Президент Рам Чандра Пауделга ҳамдардлик йўлланди.
Бундан ташқари, Хитойнинг Тибет автоном районидаги Шигадзе шаҳар округида юз берган кенг кўламли кўчки ва сув тошқини оқибатида кўплаб инсонлар ҳалок бўлгани, жароҳатлангани ҳамда катта иқтисодий зарар етказилгани муносабати билан Хитой Халқ Республикаси Раиси Си Цзиньпинга ҳамдардлик билдирилди.
Шавкат Мирзиёев ҳалок бўлганларнинг оила аъзолари ва яқинларига сабр-тоқат тилаб, жароҳатланганларнинг тез фурсатда соғайиб кетишини истади.

POLITICS 26.08.2026 16:29
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev awarded a group of devoted compatriots with high state awards on the occasion of the 35th anniversary of the country's independence.
POLITICS 26.08.2026 15:58
In the museum, he got acquainted with exhibitions reflecting China's century-long development path.
POLITICS 26.08.2026 14:48
A ceremony awarding a group of compatriots, who were awarded high state awards on the occasion of the 35th anniversary of the state independence of the Republic of Uzbekistan, took place with the participation of President Shavkat Mirziyoyev.
POLITICS 26.08.2026 08:21
President Shavkat Mirziyoyev emphasized that the voice of New Uzbekistan is today resounding loudly even on the most influential rostrums, and that the country's people-oriented and peace-loving policy is being recognized in the world.
POLITICS 25.08.2026 07:40
At the forum, Sherzod Asadov expressed his opinion about the threats facing modern journalism, artificial intelligence, freedom of speech, national media, and the role of the journalist in society.