Самарқандда Isuzu юк машинаси ёниб кетди
Ижтимоий тармоқларда Самарқанд вилояти Пайариқ тумани марказий шифохонасида ёнғин чиққани айтилган видеолавҳалар тарқалган эди. Ҳолат юзасидан вилоят ИИБ ЖХХ ЙҲХБ маълумот берди.
Хабар берилишича, 5 август куни соат 14:00 да Пайариқ тумани “Гўзал” МФЙда жойлашган туман тиббиёт бирлашмасига қарашли тез тиббий ёрдам биносининг ёнида Isuzu юк автомобилида ёнғин содир бўлгани тўғрисида туман ФВБга хабар берилган.
Воқеа жойига 3 та ёнғин-қутқарув экипажи соат 14:05 да етиб бориб, ёнғин соат 14:30 да ўчирилган.
Ҳодиса оқибатида тан жароҳати олган ва ҳалок бўлганлар йўқ.
Ҳозирда терговга қадар текшириш ишлари олиб борилиб, ёнғиннинг келиб чиқиш сабаби ва зарари аниқланмоқда.

On social networks, videos were spread about a fire at the central hospital of Payariq district in Samarkand region. The regional Department of Internal Affairs Emergency Situations Authority Traffic Police provided information.
According to the reports, on August 5 at 14:00, the district department of emergency situations was informed about a fire in an Isuzu truck parked next to the emergency medical building belonging to the district medical association located in the “Go'zal” neighborhood of Payariq district.
Three fire and rescue crews arrived at the scene at 14:05, and the fire was extinguished at 14:30.
Preliminary investigation activities are currently being conducted to determine the cause and damage of the fire.