Қашқадарёда газ қувуридан газ сизиб чиқиб, ёнғин содир бўлди
Аввалроқ, ижтимоий тармоқда Қашқадарё вилоятидаги газ қувуридан газ сизиб чиқиб, ёнғин содир бўлгани акс этган видео тарқалди. Энергетика вазирлиги ҳолат юзасидан маълумот берди.
Қайд этилишича, соат 11:35 да Қашқадарё вилояти Нишон туманидаги “Ширинобод” конидаги (“Эпсилон” ХКга қарашли) қудуқлар оралиғида диаметри 426 мм бўлган қувурдан газ сизиб чиқиш ҳолати оқибатида ёнғин юзага келган.
"Ҳозирги вақтда ёнғин тўлиқ бартараф этилиб, таъмирлаш ишларига киришилган. Воқеа сабабли жароҳатланганлар йўқ. Ҳолат юзасидан қўшимча ахборот берилади", - дейилади хабарда.

Earlier, a video spread on social media showing gas leaking from a pipeline and catching fire in the Kashkadarya region. The Ministry of Energy provided information on the situation.
It is reported that at 11:35, in the Nishan district of the Kashkadarya region, at the "Shirinobod" site (belonging to "Epsilon" JSC), a fire occurred as a result of gas leaking from a pipe with a diameter of 426 mm between wells.
"Currently, the fire has been completely extinguished, and repair works have commenced. There were no injuries as a result of the incident. Additional information will be provided regarding the situation," - the report says.