Самарқанддаги автоҳалокатда ота ва унинг 13 ёшли қизи вафот этди
Ласетти ҳайдовчиси тезликни меъёрдан оширган ва қарама-қарши йўналишда ўз йўлидан келаётган муравей-мотоцикл билан тўқнашиб кетган.
'Самарқанддаги автоҳалокатда ота ва унинг 13 ёшли қизи вафот этди'ning rasmi
Самарқанд вилояти Иштихон туманида содир бўлган йўл-транспорт ҳодисасида икки киши ҳалок бўлди. Бу ҳақда "Менинг юртим" телеканалининг "Ҳудуд" информацион дастурида хабар берилган.
Маълум қилинишича, ҳайдовчи Ласетти машинаси билан Иштихон туманидаги Одил маҳалласи ҳудудида тезликни меъёрдан оширган ва қарама-қарши йўналишда ўз йўлидан келаётган муравей-мотоцикл билан тўқнашган.
Оқибатда муравей-мотоцикл ҳайдовчиси ва унинг 2011 йилда туғилган фарзанди оғир тан жароҳатлари олиб, воқеа жойида ҳалок бўлган.
Қайд этилишича, ҳодиса юзасидан Иштихон тумани ИИБ тергов бўлими томонидан Жиноят кодексининг 266-моддаси 3-қисми "а" банди билан жиноят иши қўзғатилган.

In the car accident in Samarkand, a father and his 13-year-old daughter died.
The Lacetti driver exceeded the speed limit and collided with an ant-motorcycle coming from the opposite direction on his way.
Image of 'In the car accident in Samarkand, a father and his 13-year-old daughter died.'
A road traffic accident in the Ishtihan district of Samarkand region resulted in the death of two people. This was reported in the "Hudud" information program of the "Mening yurtim" TV channel  here.
It is reported that the driver exceeded the speed limit in the territory of Odil neighborhood in Ishtikhan district with his Lasetti car and collided with an oncoming ant-motorcycle.
As a result, the ant-motorcycle driver and his child, born in 2011, sustained severe bodily injuries and died at the scene of the accident.
It is noted that a criminal case has been initiated by the Investigation Department of the Ishtikhan District Police Department under Part 3, Clause "a" of Article 266 of the Criminal Code.
The driver has been detained in a procedural manner. Investigative actions are currently being conducted.