“Malibu” ҳайдаш ҳавасмиди?
Мажбурий ижро бюроси Андижон шаҳар бўлими иш юритувига келиб тушган ижро ҳужжатига кўра Л.П.нинг “Ҳамкорбанк” билан тузилган автокредит шартномасига мувофиқ 223,8 млн. сўмлик кредит қарзи бор. Бундан ташқари, йўл ҳаракати қоидаларини бузганлиги учун 4 маротаба маъмурий жаримага ҳам тортилган. Лекин, бирорта қарздорликни тўламаган.
Дастлаб, ундирувчи банкнинг даъвони таъминлаш тўғрисидаги аризасига кўра, фуқаролик ишлари бўйича Андижон туманлараро суди томонидан даъвони таъминлаш ажрими чиқарилиб, қарздорга тегишли “Malibu” автомашинаси хатлаб қўйилиши белгиланган эди. Бироқ, “ҳа деганда” машина топилавермагач, унга нисбатан қидирув ҳам эълон қилинган.
Ижро ҳаракатлари даврида қарздор Л.П.га тегишли  “Malibu” автомашинаси топилди ва жарима майдончасига олиб кирилди.

The Enforcement Bureau of the Andijan city department has received an execution document according to which L.P. has a credit debt of 223.8 million soms as per the auto loan agreement with “Hamkorbank”. In addition, he has been fined four times for violating traffic rules. However, he has not paid any debts.
Initially, based on the application of the creditor bank to secure the claim, the Andijan interdistrict civil court issued a decision to secure the claim by seizing the “Malibu” car belonging to the debtor. However, when the car was not found immediately, a search was also announced for it.
During the enforcement actions, the “Malibu” car belonging to the debtor L.P. was found and taken to the penalty area.