Самарқанддаги мактабда қарта ўйнаган директор ишдан олинди
Ижтимоий тармоқларда Пахтачи туманидаги 8-умумтаълим мактабига оид видеолавҳа тарқалди. Унда директор мактабда қарта ўйнаб ўтиргани ва директор ўринбосари ўқувчи қизларни калтаклаётгани акс этган.
Самарқанд вилояти Мактабгача ва мактаб таълими бошқармаси расмий муносабат билдирди. Ушбу ҳолат Пахтачи тумани Мактабгача ва мактаб таълими бўлими масъуллари томонидан ўрганиб чиқилган.
Видеодаги ҳолатлар ҳақиқатан Пахтачи туманидаги 8-умумтаълим мактабига тегишли экани тасдиғини топган. Мактаб директори ва мактабнинг ўқув ишлари бўйича директор ўринбосари эгаллаб турган лавозимидан озод этилган.

The director who played cards at the school in Samarkand was dismissed from his job.
A video related to the 8th general education school in Pakhtachi district spread on social networks. It depicted the principal playing cards at the school and the deputy principal beating female students.
The Department of Preschool and School Education of Samarkand region officially  responded. This case has been investigated by the officials of the Pakhtachi district Department of Preschool and School Education.
The situations in the video have indeed been confirmed to be related to the 8th general education school in Pakhtachi district. The school's principal and the deputy principal responsible for educational affairs have been relieved of their positions.