Сурхондарёдаги ЙТҲда уч синфдош вафот этди
Даҳшатли ҳалокатга учраган "Nexia-2" ва "ВАЗ-2107" автотранспорт воситаларини бошқариб келаётганларнинг ҳайдовчилик гувоҳномаси бўлмаган.
'Сурхондарёдаги ЙТҲда уч синфдош вафот этди'ning rasmi
2024 йил 17 сентябр куни соат  03:15 ларда Сариосиё тумани, “Шабнам” МФЙ ҳудудидан ўтувчи М41 автомобил йўлининг 1463 километрида йўл-транспорт ҳодисаси рўй берди.
Вилоят ЙҲХБ Ахборот хизматининг хабар беришича, 2004 йилда туғилган, ҳайдовчилик гувоҳномасига эга бўлмаган фуқаро “Нексия-2” ни  “Денов-Сариосиё” йўналиши бўйлаб бошқариб келиб қарама-қарши йўлакдан ҳаракатланиб  келаётган 2005 йилда туғилган, ҳайдовчилик гувоҳномасига эга бўлмаган ҳайдовчи бошқарувидаги “ВАЗ-2107” билан тўқнашиб  ЙТҲ содир этган.
Ҳодиса жойидан олинган дастлабки маълумотларга кўра, "ВАЗ-2107" салонида бўлган 3 нафар йўловчи (ҳайдовчининг синфдошлари) вафот этиб, иккала автотранспорт воситасидаги қолган йўловчилар тан жароҳати олиб туман Тиббиёт бирлашмасига мурожаат қилган.
Ҳозирда ҳолат юзасидан Сариосиё туман ИИБ Тергов гуруҳи томонидан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

In the traffic accident in Surkhandarya, three classmates died.
On September 17, 2024, at  03:15, a road traffic accident occurred at the 1463rd kilometer of the M41 highway passing through the territory of "Shabnam" MFC, Sariosiyo district.
According to the Information Service of the Regional Traffic Safety Department, a citizen born in 2004, who did not have a driver's license, driving a “Nexia-2” along the “Denov-Sariosiyo” route, collided with a “VAZ-2107” driven by a driver also born in 2005 and without a driver's license, coming from the opposite lane  and caused a traffic accident.
According to initial information obtained from the accident scene, 3 passengers (the driver's classmates) in the "VAZ-2107" died, and the remaining passengers in both vehicles sustained bodily injuries and sought medical attention at the district Medical Association.
The Sariosiyo district Department of Internal Affairs Investigation Team is currently opening a criminal case and conducting investigative actions regarding the situation.