Андижонда ғайриқонуний равишда ишдан бўшатилган Тез тиббий ёрдам маркази директор ўринбосари лавозимига қайта тикланди
Ҳолат бўйича Бюронинг Андижон шаҳар бўлими ходимлари томонидан тегишли тартибда ижро ҳаракатлари олиб борилган.
'Андижонда ғайриқонуний равишда ишдан бўшатилган Тез тиббий ёрдам маркази директор ўринбосари лавозимига қайта тикланди'ning rasmi
Андижонда Тез тиббий ёрдам маркази директор ўринбосари ўз ишига тикланди. Бу ҳақда вилоят МИБ ахборот хизмати darakchi.uz'га хабар берди.
Андижон вилоятида ғайриқонуний равишда ишдан бўшатилган Тез тиббий ёрдам маркази директор ўринбосари лавозимига қайта тикланди.
Фуқаролик ишлари бўйича Андижон туманлараро судининг ижро варақасига кўра, Республика Тез тиббий ёрдам маркази Андижон филиалининг 05.09.2023 йилдаги буйруғи ғайриқонуний деб топилган ва фуқаро Н.Н. муассаса директорининг тезкор ишлари бўйича ўринбосари вазифасига ишга тикланиши белгиланган.
Мазкур талаб асосида Бюронинг Андижон шаҳар бўлими ходимлари томонидан тегишли тартибда ижро ҳаракатлари олиб борилган.

In Andijan, the deputy director of the Emergency Medical Service Center, who was illegally dismissed, was reinstated to his position.
Image of 'In Andijan, the deputy director of the Emergency Medical Service Center, who was illegally dismissed, was reinstated to his position.'
The Deputy Director of the Emergency Medical Center in Andijan has been reinstated to his position. This was reported to darakchi.uz by the regional Enforcement Bureau information service.
The Deputy Director of the Emergency Medical Center, who had been unlawfully dismissed, has been reinstated to his position in the Andijan region.
According to the execution sheet of the Inter-District Civil Court of Andijan, the order of the Republican Emergency Medical Center Andijan branch dated 05.09.2023 was found to be unlawful and it was decided that the citizen N.N. should be reinstated to his position as the Deputy Director for Emergency Affairs.
Based on this demand, appropriate execution actions were carried out by the staff of the Bureau's Andijan city department.
As a result, by the order of the director, the employee N.N. was ensured to be reinstated to the position of Deputy Director.